V prípravných zápasoch dostanú príležitosť všetci

Predsezónna príprava hokejistov HC SLOVAN Bratislava na novú sezónu KHL pokračuje tento týždeň v domácich podmienkach.

Vzhľadom na svetový šampionát v hádzanej kadetiek však mužstvo využíva ľadovú plochu v tréningovej hale B.S prvým cyklom prípravy v českých Litoměřiciach vyjadrili všetci veľkú spokojnosť. "Myslím, že aj keď mužstvo tvoria hráči zo 6 krajín, vzniká tu dobrá partia," pochvaľoval si hlavný tréner Miloš Říha. Podľa neho sa na úvodnom sústredení veľmi dobre ukazovali aj všetci mladí hráči a realizačný tím bude zrejme čeliť príjemného problému, komu napokon nepredĺžiť skúšobné kontrakty. S A mužstvom sa od začiatku júla pripravuje desiatka mladých hráčov, odchovancov Slovana alebo juniorov, ktorých Slovan draftoval pre KHL.Tréner už má aj predstavu o zložení prvých dvoch elitných útočných formácií, chce si ich však pochopiteľne overiť v zápasovom nasadení. "Príležitosť dostanú všetci hráči. Keďže na prelome júla a augusta hráme dvakrát dva zápasy po sebe, je možné, že postavíme dve takmer rozdielne zostavy, aby sme zápasovú prax rozdelili medzi všetkých hráčov, ktorých máme teraz k dispozícii," vysvetlil Miloš Říha.Mužstvo je už takmer kompletné, po sústredení v Litoměřiciach sa postupne pridali aj ďalší hráči (Brust, Kundrátek, Chipchura, Taffe). Slovan má voľné už iba dve miesta v obrane. O tom, či a ktorými hráčmi ich vyplní, sa rozhodne v najbližších dňoch.Slovan si počas predsezónnej prípravy naplánoval bohatú porciu 10 zápasov proti 8 rôznym súperom z KHL, českej extraligy a švédskej SHL. Odohrá ich v rozpätí 23 dní v troch rôznych krajinách (Slovinsko, Česko, Slovensko) a 7 mestách. Vstupenky na domáce prípravné zápasy budú v predpredaji v sieti Ticketportal od budúceho utorka 26. júla.