V piatok u navrátilca z Togliatti

Hokejisti HC SLOVAN zakončia v piatok týždňový výjazd po Rusku v Togliatti. Zápas na ľade Lady sa začína o 17:30 (SELČ).

Konečne je tu záver dlhej päťzápasovej série u súperov! Po posledných dvoch víťazstvách je nálada v tábore belasých opäť lepšia. V Západnej konferencii sme sa posunuli na 9. miesto. Naša strata na prvú osmičku je iba minimálna.Po prvý raz počas nášho účinkovania v KHL sa predstavíme v Togliatti. Klub z mesta, v ktorom sa vyrábajú legendárne ruské automobily Lada, sa do druhej najprestížnejšej ligy sveta vracia po štyroch rokoch strávených v ruskej lige VHL. Predtým patril medzi kluby, ktoré v 2008/09 stáli pri vzniku KHL a odohral v nej prvé dve sezóny. Hneď v tej úvodnej sa dostal aj do play-off.Obnovená premiéra v súťaži mu zatiaľ vychádza. V dvadsiatich zápasoch zaknihoval osem víťazstiev. Vo Východnej konferencii má na konte 21 bodov a patrí mu priebežná 8. priečka. Súboj s belasými bude pre Ladu už piatym v rade na domácom ľade. Naposledy si poradila s Medveščakom tesne 2:1.Prípravu na návrat medzi ruskú a európsku elitu v Togliatti nepodcenili a pred štartom ročníka zostavili prakticky nový káder. V úvode sezóny je jeho najproduktívnejším hráčom Jurij Petrov. Ten pred sezónou prišiel z Jaroslavli a zatiaľ nazbieral 12 bodov (4+8). Najlepším strelcom je s piatimi gólmi Semjon Valuiskij. Naposledy síce pôsobil v Novokuznecku, ale v lete sa vrátil do svojho rodného mesta. Bodovo sa darí aj českému útočníkovi Martinovi Zaťovičovi, pre ktorého je to prvá sezóna v KHL, vlani pôsobil v českej extralige v Karlových Varoch. Zatiaľ získal osem bodov (4+4).Lídrom defenzívy Lady bol Peter Podhradský. Slovenský zadák bol najvyťažovanejším hráčom mužstva, na ľade trávil v priemere viac ako 20 minút na zápas. Darilo sa mu aj v produktivite, doteraz nazbieral šesť bodov (2+4). Posledné tri zápasy však pre zranenie vynechal. Ďalším Slovákom v tíme z Togliatti je  ďalši odchovanec Slovanu Karol Sloboda. Aj pre neho je to premiérový ročník v tejto súťaži, naposledy pôsobil v českých Vítkoviciach.Jednotkou v bráne nášho ďalšieho súpera je Ilja Ježov. V Togliatti je na hosťovaní z Petrohradu a počína si až nad očakávania. Po 15 dueloch patrí s úspešnosťou zákrokov 93,4 percenta medzi najlepších gólmanov celej ligy. V poslednom súboji so Záhrebom pustil za svoj chrbát iba jednu z 28 striel. Jeho náhradníkom je Jeff Glass. Kanadský brankár  sa doteraz predstavil iba v šiestich zápasoch.Zápas Lada Togliatti – HC SLOVAN Bratislava môžete sledovať v piatok o 17:30 na Sport2.