V nominácii Slovenska šesť Slovanistov

Slovenská hokejová reprezentácia štartuje prípravu na Majstrovstvá sveta IIHF 2019 v Bratislave a v Košiciach (10.-.26.5.2019).

Zverenci trénera Craiga Ramsayho začínajú mesačnú šnúru prípravných zápasov proti Švédsku, s ktorými si zmerajú sily 4. apríla v Topoľčanoch. Ešte predtým sa stretnú na tréningovom kempe v Piešťanoch. V súvislosti s tým zverejnil generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig Ramsay prvú nomináciu hráčov a realizačného tímu.V menoslove hráčov je šesť hokejistov HC SLOVAN Bratislava zo sezóny 2018/19, obrancovia Mário Grman, Adam Jánošík, Michal Sersen a útočníci Dávid Buc, Adam Liška a Matúš Sukeľ. Klubovú príslušnosť HC SLOVAN rozširuje v realizačnom tíme asistent trénera Róbert Petrovický, kondičný tréner Róbert Bereš a fyzioterapeut Vladimír Čavojec.Z celkového počtu 22 nominovaných hokejistov si až 15 oblieklo v istom období svojej kariéry dres HC SLOVAN Bratislava. Pripravenosť slovenských reprezentantov preveria okrem Švédov následne Nemci v dvojzápase v Garmisch-Partenkirchene a Kaufbeurene (11. a 13.4.2019), Rakúšania v dvojzápase v Salzburgu a Innsbrucku (19. a 20.4.2019), Česká republika v dvojzápase v Trenčíne a v Nitre (26. a 27.4.2019), Veľká Británia v Poprade (4.5.2019) a generáloku na majstrovstvá sveta bude zápas proti Nórom v Michalovciach (7.5.2019).NOMINÁCIA SLOVENSKEJ HOKEJOVEJ REPREZENTÁCIE NA PRVÝ TÝŽDEŇ SPOLOČNEJ PRÍPRAVY PRED MS 2019:
Brankári: Július Hudáček, Andrej Košarišťan
Obrancovia: Michal Čajkovský, Mário Grman, Martin Chovan, Adam Jánošík, Mislav Rosandič, Michal Sersen, Martin Štajnoch, Peter Trška
Útočníci: Martin Bakoš, Dávid Buc, Lukáš Cingel, Dávid Gríger, Andrej Kudrna, Adam Liška, Tomáš Mikúš, Ladislav Nagy, Matej Paulovič, Radovan Puliš, Matúš Sukeľ, Radoslav Tybor