V Moskve víťazstvo domáceho celku

0 0

HC SLOVAN prehral na ľade CSKA Moskva 1:4.

CSKA Moskva - HC SLOVAN Bratislava 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Góly: 16. Okulov (Popov), 31. Vey (Romanov, Kaprizov), 33. Mamin (Dahlbeck, Slepyšev), 36. Okulov (Popov, Šalunov) - 55. Grman (Buc). Rozhodovali: Gofman, Kislov - Parikov, Galimov, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 9133 divákov.

CSKA Moskva: Sorokin - Dahlbeck, Marčenko, Pašnin, Robinson, Čmychov, Romanov - Vey, Grigorenko, Kaprizov - Tolčinskij, Karnauchov, Scott - Popov, Okulov, Šalunov - Slepyšev, Svetlakov, Mamin
HC SLOVAN Bratislava: Štěpánek - Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačik, Švarný, Boldižár - Jeglič, Sukeľ, Liška - Bailey, Taffe, Chipchura - Baranov, Buc, Sloboda - Rau

Slovanisti sa už po 15. sekundách museli brániť presilovke domácich, keď išiel na trestnú Adam Jánošík, ktorý vyhodil puk mimo hraciu plochu. Oslabenie prežili bez inkasovaného gólu, no úvodný tlak favorita pokračoval ďalej, i keď mu chýbali vyložené šance. Slovan sa len sporadicky dostával pred Sorokina, ktorý nemal takmer žiadnu prácu. V 16. minúte sa dostali domáci do vedenia. Popov obišiel bránku, prihral Okulovovi a ten z prvej poslal puk za ležiaceho Štěpánka. V závere mohol vyrovnať Casey Bailey, ktorý išiel sám na brankára, ale neuspel.

V 23. minúte mohol zvýšiť na 2:0 svojim druhým gólom Okulov, no podarilo sa to až po polhodine hry Veyovi, ktorý prestrelil Štěpánka. O dve minúty neskôr pridal tretí gól z dorážky Mamin a o ďalšie tri upravil na 4:0 pre domáci tím opäť Okulov. Ten sa presadil po krížnej prihrávke Popova a presnou strelou vymietol horný roh bránky "belasých". Slovanisti mohli odpovedať v závere tretiny pri presilovke, podarilo sa im vytvoriť si tlak, no puk za Sorokina nedostali.

V úvode tretieho dejstva to nevyšlo ani Slobodovi, ktorý sa dostal do dobrej pozície, no jeho strela skončila len na žŕdke Sorokinovej bránky. V ďalšom priebehu sa rozhodnutý duel už len dohrával. V 55. minúte sa predsa len podarilo hosťom znížiť, keď sa presadil obranca Grman - 4:1.

Vladimír Országh: V prvom rade gratulujem súperovi k víťazstvu. Sústredili sme sa na defenzívu, čo nám väčšinu času vychádzalo. V druhej tretine nás domáci zatvorili a trošku nám dochádzali sily. Myslím, že zápas sme zvládli so cťou.