Logo

Správy

SlovanPositive

V Moskve proti hviezdnemu Omsku

0 0

Najsilnejším protivníkom na aktuálnom tripe bude vo štvrtok o 18:30 h Avangard Omsk.

$article->fk_main_image->title

Jeden z najnabitejších kádrov v tejto edícii nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy má mužstvo Avangardu Omsk. Žiaľ, jeho fanúšikovia tím vo svojom meste v tejto sezóne zrejme neuvidia. Avangard nastupuje pre problémy so statikou svojej Omsk Arény na domáce zápasy v moskovskej Balašiche. Pre belasých tento zimný štadión neznámy nie je, v decembri 2012 si na ňom Slovan zmeral sily s Dynamom Moskva.

Ani cudzí stánok však Avangardu problémy nerobí. Jeho hráči sú na druhom mieste na Východe, lepší je len vynikajúci Avtomobilist Jekaterinburg, ktorý zatiaľ neprehral. Omsk angažoval pred sezónou kanadského trénera Boba Hartleyho, ktorý sa okrem iného môže pýšiť ziskom Stanley Cupu s tímom Colorado Avalanche v roku 2001.

Avangard získal pred sezónou silnú kanadskú dvojicu z Lokomotivu Jaroslavľ. Jeho rady posilnil ďalší víťaz Stanley Cupu Max Talbot, jeho útočným partnerom je David Desharnais. V útoku sú ďalej také esá ako Alexander Perežogin, Sergej Širokov, Kris Versteeg i veľký ruský talent Iľja Michejev.

Kapitánom tímu je 36-ročný ostrieľaný bek Jevgenij Medvedev, v defenzíve sa tím spolieha aj na Codyho Fransona, Villeho Pokku, Alexeja Jemelina, či Maxima Čudinova. 

V bránkovisku sa výbornými výkonmi prezentuje Igor Bobkov, jeho úspešnosť je viac ako 93% zákrokov.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem