V Helsinkách bez bodového zisku

0 0

HC SLOVAN prehral na ľade Jokeritu Helsinki 0:3

Jokerit Helsinki - Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 13. Manninen (Ikonen, Stollery), 33. Manninen (O'Neill, Joensuu), 58. Grant. Rozhodovali: Gamalej, Sergejev – Palej, Viľugin (všetci Rus.), vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.179 divákov.

Jokerit Helsinki: Zapolski - Lööv, Kivistö, Grant, Stollery, Jensen, Lauridsen - Norman, Joensuu, O'Neill - Vesalainen, Jormakka, Manninen - Wärn, Moses, Platt - Niemi, Pihlström, Mäki - Ikonen
Slovan Bratislava: Čiliak – Sersen, Gelinas, Klok, Grman, Meszároš, Jánošík, Bačik, Švarný – Červený, Sukeľ, Řepík – Lunter, Taffe, Liška – Rau, Chipchura, Jeglič – Sloboda, Hrnka, Baranov

V prvej tretine sa útoky striedali na oboch stranách, o niečo nebezpečnejší boli domáci hráči. Jokerit sa dostal do vedenia v 13. minúte, keď sa po zaváhaní Čiliaka presadil nikým nekrytý Manninen. Slovanisti boli blízko k vyrovnávajúcemu gólu, no Řepík ani Červený svoje šance nevyužili. Domáci nepridali druhý gól ani v presilovej hre a tak sa skóre do prvého klaksónu nezmenilo.

Podobný obraz hry bol aj v úvode druhej časti hry. Miernu prevahu mali domáci, Slovan hrozil prevažne z protiútokov. Hráči Jokeritu dostali puk do bránky hostí v 31. minúte druhýkrát, no hlavný rozhodca ho po prezretí videa neuznal pre nedovolený kontakt domáceho hráča s Čiliakom. Prevaha domácich bola postupom času výraznejšia a o dve minúty neskôr zvýšili svoje vedenie, keď početnú výhodu o dvoch hráčov využil opäť Manninen. "Belasí" sa dostávali pred súperovho brankára len sporadicky, výraznejšiu šancu si nevypracovali.

Na začiatku záverečnej tretiny mal šancu streliť kontaktný gól Lunter, no domáci brankár Zapolski predviedol výborný zákrok. Hráči Jokeritu boli i naďalej aktívnejší, do veľkých šancí sa však dostali Slovanisti. V 51. minúte mali kontaktný gól na hokejke Jeglič a Červený, no puk do bránky súpera nedostali. Domáci tak dve minúty pred koncom rozhodli presnou strelou do prázdnej bránky, keď cez celé klzisko skóroval Grant.