V generálke na KHL privítame Vítkovice!

HC SLOVAN má pred sebou posledný prípravný zápas pred štartom novej sezóny. Vo štvrtok o 18:00 v SLOVNAFT Arene hostíme českého extraligistu z Vítkovíc.

Prvý duel v KHL 2014/15 odohráme už o týždeň a dobrou správou je, že forma belasých má stúpajúcu tendenciu. V utorok sme v Brne väčšinu zápasu vyhrávali, Kometa vyrovnala minútu pred koncom počas presilovej hry o dvoch hráčov. V nájazdoch zažiaril Janus, za svoj chrbát v nich nepustil ani jediný puk. O našom víťazstve 3:2 nakoniec rozhodol Netík.V generálke na štart nového ročníka si zmeriame sily s ďalším českým extraligistom. Tentoraz bude naším súperom HC Vítkovice na lavičke so slovenským trénerom Petrom Oremusom. V minulej sezóne skončil v play-off vo štvrťfinále, keď prehral sériu so Spartou 1:4. Zároveň je účastníkom novovytvorenej Ligy majstrov. V skupine H odohral zatiaľ dva zápasy. Nad nemeckým Ingolstadtom zvíťazil 5:1 a švajčiarskemu Zugu podľahol 2:5.Káder Vítkovíc prešiel v lete iba minimálnymi zmenami, vyrovnať sa bude musieť najmä s odchodom dvoch defenzívnych opôr: Michal Barinka prestúpil do Sparty, slovenský obranca Karol Sloboda sa upísal nováčikovi KHL z Togliatti. Na ich miesta prišli Petr Šenkeřík z Brna a slovenský reprezentant Peter Čerešňák z Dukly Trenčín. Do útoku sa vracia talentovaný odchovanec klubu Patrik Zdráhal. Ešte stále iba 19-ročný hokejista skúšal v posledných sezónach šťastie v zámorí, v minulej sezóne sa predstavil v českom drese na svetovom šampionáte do 20 rokov.V mužstve z Ostravy aktuálne pôsobí až pätica slovenských hokejistov. Okrem spomínaného Čerešňáka je to ďalší obranca Richard Stehlík. V útoku sa o góly stará skúsená dvojica Rudolf Huna (s 23 presnými zásahmi bol v minulej sezóne najlepším strelcom tímu) a Peter Hůževka, ktorú dopĺňa mladík Michael Vandas.Najproduktívnejším hráčom Vítkovic bol v uplynulom ročníku Ondřej Roman. V 51 zápasoch v základnej časti si pripísal 48 bodov (13+35), v play-off k nim pridal ešte tri asistencie. Medzi obrancami sa darilo zbierať body najmä Slovákom Karolovi Slobodovi (9+12) a Richardovi Stehlíkovi (7+11).Počas prípravy na štart extraligy odohrali zverenci trénera Oremusa okrem dvoch duelov v LM ďalších šesť zápasov. Dosiahli v nich tri víťazstvá a tri prehry. Po súboji v Bratislave ich čaká tretie vystúpenie v európskej súťaži, keď vycestujú na ľad fínskej SaiPy Lappeenranta.Získajú zverenci trénera Čadu po Brne skalp ďalšieho českého extraligistu a naladia sa víťazne na prvý zápas v novej sezóne KHL? Vstupenky na stretnutie sa predávajú jednotnej cene - € 6,- (sedadlá s presným označením miesta na vstupenke). Cena lístkov na voľné miesta v sektore I (imobilní): € 5,- (platí pre osobu na vozíčku + 1 sprevádzajúcu osobu; predpredaj iba na centrále Radlinského 27, prípadne v deň zápasu v pokladniach SLOVNAFT Areny).