V dražbe fialových dresov najvyššie Brust, Jeglič a Chipchura

Posledná tohtoročná dražba autentických hraných dresov A mužstva HC SLOVAN vyvrcholila v stredu 5. apríla večer.

Tentoraz Slovan ponúkol do dražby 22 dresov z domáceho zápasu KHL, ktorý sa hral 3. februára 2017, a samozrejme dres č. 1 maskota Harvyho. "Belasí" v ňom nastúpili proti Viťazu Podoľsk v netradičných fialových dresoch na znak spolupatričnosti s celosvetovým Dňom boja proti rakovine, ktorý každoročne pripadne na 4. februára.Napriek tomu, že zápas pre nás neskončil najlepšie (prehrali sme 1:6 a definitívne tak stratili šancu na play off), o limitovanú edíciu hraných dresov bol medzi zberateľmi slušný záujem. Celková vydražená suma dosiahla 8 151 eur. Medzi fanúšikmi najviac bodovali dresy brankára Barryho Brusta (870 eur) a útočníkov Žigu Jegliča (850 eur) a Kylea Chipchuru (806 eur). Hneď za nimi z hľadiska ponúknutej ceny skončili dresy oboch najproduktívnejších slovanistov v uplynulej sezóne - Jeffa Taffea a Jonathana Cheechooa.Výťažok z tejto dražby, ako aj z dražby červených vianočných dresov rozdelí HC SLOVAN Bratislava medzi neziskovú organizáciu Deťom s rakovinou, Kliniku detskej chirurgie Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch a niečo sa ujde aj našim najmenším v prípravkách Slovana na dovybavenie kvalitným hokejovým výstrojom.Ďalšia dražba hraných dresov nás čaká najskôr až v januári 2018.