Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

V drafte do kanadských juniorskych líg sa nestratili ani hráči Slovana

0 0

Vydarená sezóna Dominika Jendeka a Alexa Géciho pre nich vyvrcholila úspešným draftom v CHL.

$article->fk_main_image->title

Dominik Jendek padol do oka poprednému juniorskemu tímu Sudbury Wolves, ktorý pôsobí v Ontario Hockey League (OHL). Draftovali ho z 91. miesta. V novom mužstve sa môže tešiť na hlavného trénera Coryho Stillmana, ktorý počas hráčskej kariéry odohral v NHL 16 sezón a vyše tisíc zápasov, väčšinou na pozícii ľavého krídla v tímoch Calgary Flames, St. Louis Blues, Carolina Hurricanes a Florida Panthers.

Dominik vlani rovnými nohami vo veku 18 rokov vhupol do seniorskeho hokeja v tíme belasých pod vedením Romana Stantiena a svojho otca Rudolfa. Za Slovan nastúpil v 39 zápasoch Tipsport Ligy a pripísal si 7 bodov. Slovensko reprezentoval aj na MS do 20 rokov v Česku. Podľa slov svojho agenta Marcela Sakáča ml. v prípade vyhovujúcej zdravotnej situácie strávi najbližšiu sezónu v Kanade. "Ak to bude možné, Domino koncom leta do Kanady odcestuje. Jeho šance zahrať si raz NHL vidím ako veľmi dobré. Som presvedčený, že do pár rokov sa dostane do najlepšej ligy sveta."

Ešte vyššie, dokonca už zo 7. miesta - bol do kanadskej juniorky draftovaný Alex Géci. Odchovanec Topoľčian pôsobil v Slovane od sezóny 2017/18. Stále iba šestnásťročný veľký talent slovenského hokeja stihol v uplynulej sezóne odohrať za juniorku Slovana 27 zápasov, v ktorých 17x bodoval. Po novom roku odišiel do fínskej juniorskej súťaže a v drese Lukko Rauma pridal ďalších 13 zápasov so 14 bodmi. Veľká škoda, že sa mu predtým nepodarilo odohrať aspoň jeden zápas za A mužstvo Slovana. V novej sezóne by si mal obliecť dres tímu Sarnia Sting, ktorý pôsobí taktiež v Ontario Hockey League. 

Aj Alex sa v Kanade môže tešiť na spoluprácu s jednou z legiend NHL. Majiteľom a zároveň hlavným trénerom "žihadiel" zo Sarnie je Derian Hatcher, ktorý v profilige odohral počas 17 sezón 1 045 zápasov prevažne za Dallas Stars a v závere kariéry tiež za Philadelphiu Flyers.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Mráz Bruno 0 0
2. O'Donnell Brendan 0 0
3. Ranford Brendan 0 0
4. Harris Brant 0 0
5. Ališauskas Nerijus 0 0
6. Kytnár Milan 0 0
7. Kundrík Peter 0 0
8. Sukeľ Jakub 0 0
9. Maier Patrik 0 0
10. Petras Samuel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem