V Čeljabinsku prehra o jediný gól

0 0

HC SLOVAN Bratislava nezískal v Čeljabinsku ani bod.

Traktor Čeljabinsk – HC SLOVAN Bratislava 2:1 (1:1, 1:1, 0:0)

Góly a asistencie: 15. Gynge (Szczechura, Polygalov), 26. Kručinin (Mamajev) – 17. Viedenský (Kašpar)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Demčenko (A)) – A. Petrov, Kolcov, Višnevskij, Bailen, Mamajev, Borodkin, Nikitin – Jakuceňa (A), Rybakov, – , Szczechura, Gynge – Kručinin (C), Polygalov, Penkovskij – Kokujov, Šipin, Gubarev – Šolochov.
HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Mazanec) – Meszároš (C), Bačík, T. Voráček, Švarný (A), Barker, Ebert, Després – Co. Genoway, Hrnka, Boychuk – Buchtele, J. Mikúš, Smoleňák – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Skalický, Sádecký, A. Šťastný.

Rozhodca: Vladimir Bukin, Andris Ansons – Maxim Bityukov, Vasily Semechkov

Aktivita hokejistov Slovana v uvodných desiatich minútach stretnutia priniesla len niekoľko príležitostí, s ktorými si poradil istý brankáa Pavel Francouz. V ďalších minútach hry prišli prvé vylúčenia a aj otvárací gól zápasu. Ten strelil v 15. minúte nikým nekrytý domáci útočník Richard Gynge. Belasí sa však z inkasovaného gólu otrepali a už o dve minúty vyrovnal dôsledný Marek Viedenský.

Rovnako dobre pôsobil aj Jakub Štěpánek, na začiatku druhej tretiny si poradil s pokusom Černikova, no následne mu nedal šancu domáci kapitán Kručinin, ktorý spoza obrancu vypálil nechytateľne k pravej tyči – 2:1. V závere druhej tretiny strieľal Meszároš, jeho puk skončil na tyčke, k dorážke sa už nedostal Lukáš Kašpar.

Slovan sa snažil vyrovnať aj v záverečnej tretine, žiaľ narážal na dobre organizovanú hru súpera. Za zmienku stoja strely Michala Řepíka, Nicka Eberta, či Andreja Šťastného, no Francouz držal pre svoj tím jednogólový náskok. Zverencom Eduarda Zankoveca nevyšli ani posledné minúty hry, keď sa len ťažko dostávali z vlastnej obrannej tretiny. Belasí to skúsili aj v šestici no bránu už neohrozili.

Eduard Zankovec: Odohrali sme na ľade Traktoru vyrovnaný duel s výnimkou druhej časti hry. V nej bol náš súper lepší vo všetkých herných činnostiach, strelil gól, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný.