V Brne prípravný zápas proti Karlovým Varom

HC SLOVAN Bratislava odohrá v príprave na nový ročník Tipsport Ligy 2019/20 ďalšie stretnutie.

Po turnaji Mountfield Cup príde na radu opäť konfrontácia so zástupcom českej najvyššej súťaže. Vo štvrtok o 18:00 h sa v Sport Centre Lužánky stretneme s HC Energie Karlovy Vary.Celok zo západu Čiech pôsobí v najvyššej súťaži od ročníka 2018/19, kedy sa mu podaril postup z prvej ligy. Vlani sa Karlovy Vary udržali medzi elitou, keď zvládli náročnú baráž. Podobným starostiam by sa mužstvo rado vyhlo v nadchádzajúcej sezóne.Už tretí rok bude na lavičke Varov stáť hlavný tréner Martin Pešout, ktorý je aj slovenským fanúšikom známy z minulosti z pôsobenia v HK 36 Skalica. U svojho zamestnávateľa obsadzuje tiež pozíciu športového manažéra.Súper belasých má v príprave za sebou zatiaľ štyri stretnutia. Energie nestačili v dvoch dueloch na kvalitné tímy z KHL, podľahli Avtomobilistu Jekaterinburg i Sibiru Novosibirsk. Prehru im pripravila aj HC Sparta Praha a druholigový HC Baník Sokolov.Špecifickým bude zápas v Brne, pre Matica Podlipnika, ktorý minulú sezónu odohral práve v drese nášho súpera. Naopak v tíme Energie zostal Tomáš Mikuš, mladší brat Juraja, ktorý má skúsenosť zo Slovanu v KHL, ako aj jeho spoluhráč z útoku Tomáš Rachůnek. V ofenzíve pôsobí tiež slovenský hokejista David Gríger, ktorý nazbieral v minulom ročníku najviac kanadských bodov. Karlovy Vary majú tiež kvalitu v podobe šikovného praváka Jakuba Fleka.Defenzíva sa bude spoliehať na skúsenosti novej akvizície, slovenského beka Dominika Graňáka. Niekoľko sezón v českej najvyššej súťaži má za sebou Vladimir Eminger. Nováčikom v zostave mužstva je tiež robustný slovenský bek Branislav Kubka.Vlani bol jednotkou medzi troma žrďami Filip Novotný, odchytal celkom 40 zápasov. V minulosti nastupoval aj v Metallurgu Novokuzneck v KHL či Sparte Praha.