Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Útočník Tomáš Kubalík oblečie dres Slovana

0 0

Útočné rady HC SLOVAN Bratislava posilní v novej sezóne krídelník Tomáš Kubalík.

$article->fk_main_image->title


Český útočník Tomáš Kubalík, ktorý doposiaľ strieľal góly v nemeckom ERC Ingolstadt, sa s vedením Slovana dohodol na ročnej zmluve s platnosťou do 30.4.2017. Tá ešte podlieha registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. Pre robustného českého útočníka, ktorý vie veľmi dobre využiť svoje fyzické parametre, pôjde po krátkej štácii v Leve Praha o druhý klub v rámci KHL.

Dvadsaťpäťročný pravák pričuchol k veľkému hokeju vo svojej rodnej Plzni, kde sa cez mládežnícké výbery postupne prebil do prvého tímu. Svoju premiéru medzi mužmi si odkrútil už ako sedemnásťročný a pripísal si sedemnásť štartov. Kubalíkov talent využívali aj reprezentácie Česka, štartoval na svetových šampionátoch do 18 i 20 rokov.

V roku 2008 si potom dobre stavaného hokejistu (188 cm, 96 kg) vybral v 5. kole draftu z celkového 135. miesta Columbus Blue Jackets. Kubalík exceloval najskôr v juniorskej QJMHL, keď v 72 zápasoch zaznamenal skvelých 89 bodov a okamžite si vypýtal miesto v prvom tíme Columbusu. V NHL však dostal šancu len v 11 zápasoch a po sezónach strávených v nižšej AHL (190 zápasov, 99 bodov) sa rozhodol pre návrat do Európy.

Po návrate spoza mora ho získal pražský Lev, v ďalšom roku dostal priestor vo fínskej KalPa Kuopio, pričom v Liige si v 54 zápasoch pripísal 21 bodov. Bodovo lepšie vyšla Kubalíkovi sezóna 20115/16, v nemeckom ERC Ingolstadt ich nazbieral 27 a patril medzi najproduktívnejších útočníkov. 

Tomáša Kubalíka vítame v Slovane a veríme, že skúsenosti z iných kvalitných líg využije v novej sezóne 2016/2017 aj pri svojom pôsobení v nadnárodnej KHL.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Mráz Bruno 0 0
2. O'Donnell Brendan 0 0
3. Ranford Brendan 0 0
4. Harris Brant 0 0
5. Ališauskas Nerijus 0 0
6. Kytnár Milan 0 0
7. Kundrík Peter 0 0
8. Sukeľ Jakub 0 0
9. Maier Patrik 0 0
10. Petras Samuel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem