Tri body pre Slovan vystrelil Cheechoo

V dôležitom zápase zdolal HC SLOVAN fínsky Jokerit Helsinki 2:1.

HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Smoleňák (Cheechoo), 58. Cheechoo - 30. Huhtala (Jaakola, Pihlström)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: Genoway (Jokerit) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Gusev - Goľak, Deduľa, 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Brust - F. Novák, A. Meszároš, Plastino, Švarný, Marek Ďaloga, Starosta, Bačik, Pokorný - Cheechoo, Taffe, Smoleňák - Michal Hlinka, Chipchura, Jeglič - Musatov, T. Kopecký, Valský - A. Šťastný, Lušňák, Vopelka
Jokerit: Zapolski - Genoway, Kulda, Jensen, Lauridsen, Jaakola, Lajunen - O\'Neill, P. Regin, Joensuu - Salminen, Niemi, Huhtala - Jormakka, Wirtanen, Pihlström - Antilla, Mäki, Marjamäki

Duel začali aktívnejšie hostia a brankár Brust musel kryť niekoľko vážnejších pokusov "žolíkov". Zahrmelo však na opačnej strane - Cheechoo sa natlačil na brankára Zapolského a puk do bránky fínskeho tímu prepasíroval Smoleňák. Ešte pred prvou sirénou boli blízko k vyrovnaniu Joensuu či P. Regin, ale Brust bol pozorný.

V druhej dvadsaťminútovke otestoval koncentráciu Zapolského domáci obranca Plastino, na opačnej strane nepochodil ani Genoway, toho však fauloval Cheechoo a presilovku už po 21 sekundách využil Huhtala. Slovan sa vzápätí dostal do prečíslenia, ale Švarného koncovku zneškodnil hosťujúci brankár.

Hneď v prvej minúte tretej časti prekonal gólmana Brusta hosťujúci obranca Kulda, ale arbitri po porade s videorozhodcom gól neuznali pre postavenie mimo hry hráčov Jokeritu. V závere riadneho hracieho času mali domáci výhodu presilovej hry, ktorú po necelej minúte využil kanonier Cheechoo a rozhodol o triumfe Slovana. Hostia v závere zvolili hru bez brankára, no skóre sa už nezmenilo.