Tretím súperom Neftechimik Nižnekamsk

Predposlednou zastávkou na aktuálnom výjazde je Nižnekamsk. Hokejisti HC SLOVAN vykorčuľujú na ľad Neftechimiku v stredu o 17:00 (SELČ)

O ďalší bodový zápis sa pokúsime v stredu v Nižnekamsku. Ten vlani zažil nevydarenú sezónu, v ktorej patril v KHL medzi najslabšie tímy. V lete nastal v jeho kabíne veľký prievan a do kádra pribudlo 14 nových hráčov. Medzi nimi aj zopár zvučných mien. Z Kazane prišla trojica Tim Stapleton, Jegor Milovzorov a Nikolaj Belov, z moskovského Dinama zas Alexander Rjazancev.Ani tieto posily však nepriniesli želaný obrat. Neftechimik doteraz vyhral iba päť duelov, vo Východnej konferencii je s 15 bodmi predposledný. Pred týždňom na to doplatil fínsky trénera  Kari Heikkilä, ktorého dočasne nahradil generálny manažér klubu Rafik Jakubov.Na začiatku októbra preto do Tatarstanu zamierili ďalšie tri nové tváre. Alexander Guskov, Alexander Koroljuk a Stanislav Kalašnikov by mali pomôcť pri záchrane tohto ročníka. Najlepšie sa z nich uviedol Koroljuk, ktorý v štyroch zápasoch za Nižnekamsk nazbieral 3 body (2+1).Lídrom produktivity nášho stredajšieho súpera je Dan Sexton. Americký útočník prestúpil do Neftechimiku minulú zimu z fínskeho TPS Turku. V doterajšom priebehu sezóny si pripísal 16 bodov a so 7 gólmi je zároveň najlepším strelcom tímu. Rovnaký nástrel má aj Pjotr Chochrjakov, pridal k tomu aj 4 asistencie. Z posíl sa bodovo zatiaľ najviac darí Timovi Stapletonovi, nazbieral 10 bodov (5+5).Oporou zadných radov Nižnekamsku je Alexander Jevsejenkov. Ten v lete prišiel z Čerepovca. Skóroval síce iba raz, ale svojim spoluhráčom prihral už na 9 gólov.Mužstvo z Tatarstanu sa v lete posilnilo aj na brankárskom poste. Ville Kolppanen si začiatok svojho pôsobenia v KHL určite predstavoval inak. Fínsky gólman dostal príležitosť v deviatich dueloch, ale príliš sa mu v nich nedarilo, má priemer takmer štyri inkasované góly na zápas. O nič lepšie sa však nedarí ani jeho konkurentovi Alexandrovi Sudnicinovi, ktorý má iba mierne lepšie štatistiky.Z nášho kádra má z pôsobenia v Nižnekamsku skúsenosti dvaja Tomášovia - Netík a Starosta. Prvý menovaný tu najskôr pôsobil v sezóne 2012/13, kedy sa s týmto tímom dostal aj do play-off. Minulý ročník začal výbornými výkonmi v Bratislave, v decembri sa potom rozhodol pre návrat do Neftechimiku. Výrazné letné zmeny v tomto klube sa dotkli aj jeho, v júli sa preto opäť vrátil do kádra HC SLOVAN. Tomáš Starosta pôsobil v klube, ešte dlhšie - celkom šesť sezón. V minulom ročníku sme v súbojoch s Neftechimikom získali štyri body. V Bratislave sme ho aj vďaka dvom gólom Michala Vondrku zdolali 4:2. Na jeho ľade sa o víťazovi rozhodovalo až v predĺžení, nakoniec sme mu podľahli 3:4.Zápas Neftechimik Nižnekamsk – HC SLOVAN Bratislava môžete v stredu o 17:00 sledovať na Sport2.