Tím Slovana za tri hodiny v Ufe

Hokejisti Slovana sa po domácej sérii zápasov presunuli na ďalšie stretnutie až na Ural.

Ešte pred odletom si hokejisti Slovana zatrénovali v domácich podmienkach a pred 11. hodinou vyrazili na bratislavské letisko, kde boli plánované neskoré raňajky a presne na pravé poludnie odlet do Ufy. Belasým predošlé duely na vlastnom ľade nevyšli, z možných dvanástich bodov získali len jeden za prehru po predĺžení s Ufou.  „Stratili sme doma dosť bodov, posnažíme sa ich nahrať späť v Rusku, aby sme sa vracali domov s lepšou náladou,“ povedal na palube lietadle český útočník Lukáš Kašpar.Slovanisti odohrali na klziskách súperov zatiaľ päť zápasov, z ktorých odchádzali z ľadu štyrikrát víťazne. „Verím, že v nastúpenom trende vonku budeme pokračovať. K stretnutiam musíme pristúpiť zodpovedne, ísť od zápasu k zápasu. Treba, aby sme boli viac agresívnejší. hladní po víťazstvách a bodoch,“ doplnil Kašpar.Řihovi zverenci sa s Ufou stretli minulý piatok v domácom prostredí, v záverečnej časti úplne ovládli hru a siahali na tri body. „Myslím, že toto mužstvo má svoju silu, no musíme predvádzať hru, ako v tretích tretinách posledných dvoch domácich zápasov. Ufa bola dobrým príkladom, k štvrtému gólu nechýbalo veľa. V takýchto prípadoch máme veľkú šancu uspieť aj proti favoritom tejto ligy,“ dokončil Lukáš Kašpar.Lietadlo s výpravou Slovana pristálo na letisku v Ufe pred 16. hodinou, po prevzatí výstroje a batožiny zamierili hráči do hotela Hilton, ktorý vystriedal predchádzajúci Baskortostan. V prvý deň tripu bola na programe už len večera. Pred zápasom so Salavatom absolvujú Slovanisti ešte rozkorčuľovanie. Úvodné buly sa vhodí o 16. hodine bratislavského času (19. hodine miestneho času).