Tešíme sa na dvoch Kanaďanov

Tréner Říha dnes po zápase s Jekaterinburgom vyzdvihol skvelý výkon svojho tímu a oficiálne privítal dve nové posily v kabíne HC Slovan.

Už v stredajšom domácom zápase proti Barysu Astana by sa mohli predstaviť najnovšie akvizície belasých - Louis Leblanc a Francis Paré. Tréner Miloš Říha však ešte nemá jasno, či ich zaradí do zostavy. Dôvod je prozaický: "Ešte neviem, akú majú formu. Leblanca som ešte nevidel, Parého som videl dnes na tréningu. Je to ten hráč, ktorého som videl pred dvomi rokmi v Magnitogorsku. Silný na puku, ide do predbránkového priestoru a vie dať gól. Uvidíme, kam ich zaradíme. Som však rád, že sa vytvorila konkurencia a verím, že to bude iba plus. Uvidíme, ako sa k tomu postavia hráči, ktorí sa už dostávajú do formy a pracujú na tom, čo chceme. Bude veľmi ťažké niekoho vymeniť. Na druhej strane sa však nemusíme báť zranení a straty formy."Dvadsaťštyriročný Leblanc vie hrať na poste stredného útočníka i na krídle. V roku 2009 si ho vybral v prvom kole draftu z celkovo 18. miesta Montreal Canadiens. V jeho drese nastúpil na 50 zápasov v NHL, v ktorých zaznamenal 10 bodov (5+5). Uplynulú sezónu strávil v nižšej AHL v drese Norfolku a v 71 zápasoch nazbieral 29 bodov.