Takto tu hrať nebudeme

V tomto článku sa veru nestretnete s falošným hodnotením zápasu, eufemistickým vyjadrením výkonov hráčov. Bude to tvrdé, silné a a vyslovené z duše. Tak, ako to cítia mnohí z vás, to pomenoval aj tréner Miloš Říha na tlačovej konferencii po zápase Slovan - Omsk 1:4.  „Súper nehral tak dobre. My sme nehrali dobre! Našou výhodou malo byť, že na Omsk bol po dvoch prehrách vonku tlak. Nechcem ich uraziť, ale nemajú takú silu ako kedysi. Dalo sa pokojne s nimi hrať, ale v hlavách hráčov bolo niečo úplne iné. Už prvá presilovka bola hrozne zahraná a od toho sa to všetko odvíjalo. Nerozumiem tomu, v každej tretine mohlo prísť k obratu, no nestalo sa nič. S takým prístupom hráčov sa to nedalo pozdvihnúť a sám si to nedokážem vysvetliť.  V kabíne som ani nekričal. To nejde. Nie je ani kvôli čomu, alebo na koho. Keď tí hráči nie sú na tom zápase, tak načo sa budem rozčuľovať. Povedal som im, že taký výkon som za môjho pôsobenia v Slovane ešte nezažil. Môžeme prehrať, ale ide o prístup a nasadenie. Pýtal som sa ich, čo sa stalo, ale nedokázali vôbec odpovedať. Mysleli sme si, že ideme krok za krokom a tento zápas nás vrátil kruto ďaleko vzad. Je to v hlavách, ale toto tu nebudeme tolerovať. Takto na Slovane hrať nebudeme! To radšej postavím mladých hráčov, nech sa tam bijú, nech tomu dajú bojovnosť. Bude to mať dôsledky, ale nechcem to ešte riešiť, chcem vychladnúť, neunáhliť sa. Mužstvo budeme chcieť určite ešte skvalitniť, ale najmä musíme skvalitniť svoj vlastný výkon. Nie je dôležité, či nám prídu posily, ale ako k zápasu budeme pristupovať. Môžeme totiž hrať s každým súperom vyrovnanú partiu.“Po Omsku mal tím plánovaný deň voľna. „Nech sú trošku od seba. Musia si aj sami vyčistiť hlavy a dostať zo seba tlak, v tom im snáď pomôžu aj manželky.“