Surového gólová explózia

Dva góly, premenený nájazd. Radosť však navrátilcovi do belasého dresu pokazila tretia tretina.

Keď po druhej tretine odchádzali hráči HC Slovan Bratislava do šatne za stavu 4:0, asi ani najväčší pesimista nepredpokladal, čo sa udeje v záverečnom dejstve. Spartak Moskva zapol na najvyššie obrátky a zápas dokázal dokonale zvrátiť. Belasí tak nakoniec museli bojovať v predĺžení a nájazdoch o bodík navyše. A nakoniec ho aj získali."Toto sa nesmie stať. Súper začal hrať, bol efektívny a my sme sa stiahli. Musíme sa z toho poučiť, našťastie sme získali aspoň ten bod navyše. Čo už s tým, musíme ísť ďalej," rozladene skonštatoval Tomáš Surový, ktorý v druhom zápase po návrate do belasého dresu zaznamenal dva góly a premenil aj samostatný nájazd.Zápas so Spartakom bol pre Slovan šesťbodovým, preto strata jasného vedenia mrzí dvojnásobne: "Víťazstvo za tri body by bolo oveľa lepšie, ale je dôležité, aby mužstvo vyhrávalo. Teraz nás čaká krátka pauza a musíme sa pozitívne naladiť. Vyhrali sme tri zo štyroch zápasov a od 3. januára ideme doťahovať ďalej."