Logo

Správy

Doma Vonku

Súperom vo štvrťfinále HK Nitra

0 0

Súboje vo vyraďovacej časti začneme na domácom ľade v stredu 31. marca.

$article->fk_main_image->title


Včerajšie záverečné 50. kolo Tipos Extraligy ukončilo základnú časť ročníka 2020/21, ktorá sa pre obmedzenia pre šírenie nového koronavírusu odohrala celá bez divákov na tribúnach. Koronavírus ovplyvnil čiastočne aj jednotlivé mužstvá. Všetky tímy sa v úvode ročníka ocitli v karanténe a niekoľko kôl sa muselo dohrávať, to však bola jediná vynútená prestávka v kalendári. Ďalšie zápolenia sa odohrali podľa vopred pripraveného zápasového rozpisu.

Celkovo sa tak v rámci tohto ročníka Tipos Extraligy odohralo 300 stretnutí, v ktorých padlo spolu 1792 gólov. Najviac ich zaznamenali hokejisti Popradu - 186, najmenej posledný celok z Liptovského Mikuláša - 105. Ani HC SLOVAN sa neumiestnil v tabuľke vstrelených gólov najlepšie, patrí mu ôsma pozícia s 146 gólmi.

Naopak najmenej gólov obdržali hráči Michaloviec - 113, nelichotivé posledné miesto patrí opäť Liptovskému Mikulášu s 252 obdržanými gólmi. Obrana HC SLOVAN dovolila našim súperom skórovať do našej siete 115-krát, čo je druhé najlepšie číslo v súťaži.

Víťazom základnej časti sa stali hráči HKM Zvolen so 103 bodmi, na druhom mieste skončili s 99 bodmi Michalovce, tretie miesto obsadil HK Poprad (95 bodov), štvrté HC SLOVAN (94 bodov).

Tipos Extraliga bude v ďalších týždňoch pokračovať súbojmi v playoff, v ktorých spoznáme Majstra Slovenska. 

Program zápasov štvrťfinále play-off odštartuje v stredu 31. marca. V tento termín začne aj HC SLOVAN, ktorý ako štvrtý celok po základnej časti o 18:00 h privíta na domácom ľade piate mužstvo poradia z Nitry. Druhý duel sa opäť na ZŠ Ondreja Nepelu odohrá o deň neskôr, teda vo štvrtok 1. apríla rovnako o 18. hodine.

Séria sa potom presunie do Nitry, kde sa HC SLOVAN predstaví v nedeľu 4. apríla a v pondelok 5. apríla o 18:00 h. Prípadný piaty zápas je potom na programe vo štvrtok 8. apríla v Bratislave, o dva dni neskôr, v sobotu šiesty zápas v Nitre a rozhodujúci, prípadný siedmy zápas potom v pondelok 12. apríla na našom ľade.

Svojho štvrťfinálového súpera poznajú aj hokejisti Popradu, ktorí narazia na Detvu.

V predkole bojujú o miestenky vo štvrťfinále v sérii hranej na tri víťazné stretnutia dvojice Košice – Nové Zámky a Trenčín - Banská Bystrica, ktoré vyzvú Zvolen, resp. Michalovce. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 47 41
2. Harris Brant 34 36
3. Gašpar Rastislav 31 35
4. Ranford Brendan 29 32
5. Štajnoch Martin 48 22
6. Urbánek Jakub 40 19
7. Zigo Tomáš 36 19
8. Sersen Michal 43 16
9. Kytnár Milan 43 15
10. Rapáč Branislav 37 13

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem