Štvrtý duel na výjazde v Novosibirsku

HC SLOVAN uzavrie „sibírsky\" trip v utorok o 13:30 h (SEČ) proti Sibiru Novosibirsk.

Zverenci Eduarda Zankoveca majú za sebou tri stretnutia výjazdu, napriek aktívnej hre z nich vyťažili len víťazstvo v Chanty Mansijsku, podľahli v Astane a Omsku, kde nezvládli tretie tretiny. Šanca na bodový zisk tak prichádza už len v poslednom zápase v Novosibirsku. Súper Slovana však rovnako potrebuje body v boji o účasť v najlepšej osmičke.

Po odohratí 28 zápasov mu na Východe patrí jedenásta priečka so ziskom 39 bodov a stratou troch bodov na ôsmy Traktor Čeljabinsk. Zverenci Pavla Zubova v posledných dvoch domácich zápasoch zaknihovali víťazstvo nad Jokeritom Helsinki (2:1), v piatok prehrali s CSKA Moskva 1:5.Kontá súperov zaťažuje z tímu Sibiru najmä švédska útočná dvojica Patrik Zackrisson, Alexander Bergstrom. Bývalý hráč Levu Praha nazbieral 17 bodov, Bergstrom má o dva body menej. Desaťbodovú hranicu ešte prekročili Stepan Sannikov 10 b, Viačeslav Osnovin 11 b, Andrej Sigarjov 13 b.  Medzi produktívnych útočníkov môžeme z minulých sezón zaradiť aj Fína Jonasa Enlunda. V čisto ruskej obrane sa najviac darí Ivanovi Vereščaginovi, v 25 stretnutiach nazbieral 11 bodov. Veľa času na ľade trávi tiež dvojica Andrej Jermakov, Konstantin Alexejev.Medzi silné posty Sibiru patria brankári. Alexander Salák odchytal 22 zápasov a má v nich úspešnosť 92% zákrokov. O 12 zápasov menej má Alexej Krasikov, jeho úspešnosť je takmer 95%.V utorok sa bude jednať o druhý vzájomný zápas sezóny. Prvý zvládli v domácom prostredí na začiatku septembra lepšie Slovanisti, gólmi Meszároša a Genowaya zvíťazili 2:1.