Starší žiaci Slovana majstrami Slovenska!

Skvelú sezónu športových hokejových tried Slovana vyšperkovali starší žiaci premiérovým majstrovským titulom.

Stalo sa tak v priamom súboji o titul s odvekým rivalom Duklou Trenčín na jej pôde. Naši chlapci si v prvých dvoch zápasoch počínali suverénne, keď porazili MŠK Púchov 6:1 a HC Košice 10:2. Na titul však potrebovali akékoľvek víťazstvo aj v rozhodujúcom treťom zápase finálového turnaja.Zápas sa pre nás nezačal šťastne a po úvodnej tretine sme prehrávali 0:2. V druhej časti sme však po góloch Ružanského a Géciho vyrovnali a keďže gól nepadol v tretej tretine ani v predĺžení, o titule v tejto vekovej kategórii museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa dvakrát trafil Ožvald a "belasým" zabezpečil premiérový celoslovenský titul. Chlapcov k nemu priviedla trénerská dvojica niekdajších výborných útočníkov Slovana Michal Hreus a Michal Macho.Starší žiaci svojím triumfom potvrdili vynikajúcu sezónu HC SLOVAN Bratislava v mládežníckych kategóriách. Naše mužstvá získali národné tituly v kategóriách starší žiaci 7. ŠHT, starší žiaci 8. ŠHT, ako aj v kategórii Kadeti (bývalá 9. ŠHT). K tomu treba prirátať striebro najmenších na finálovom turnaji Orange Minihokej Tour a bronz juniorov (U20). Skvelú prácu v mládežníckych kategóriách Slovana odviedli všetci tréneri, z ktorých väčšina sú bývalí výborní hráči Slovana, ako aj šéftréner mládeže Karol Rusznyák a hlavný tréner športových hokejových tried Ján Lipiansky.