Soči natiahlo víťaznú sériu

HC SLOVAN Bratislava nedokázal bodovať v Soči. Domáci tak natiahli víťaznú sériu na sedem zápasov.

HC Soči – HC SLOVAN Bratislava 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Góly: 21. A. Kosticyn (Koledov, Krikunov), 25. Šiškanov (Ščerbina), 29. Ľudučin (Petersson, Lapenkov), 33. Ľudučin (Krutov, Ščitov) – 51. RužičkaZostavy:
HK Soči: Pöpperle – Ščitov (C), Koledov, Whitney, A. Petrov, Derľuk, Wilson, Jarvinen, Morozov – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Ľudučin, Petersson, Lapenkov – Wärn, Krutov, Emmerton – Ščerbina, Kriukov, Šiškanov
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen (A), Starosta, Luža – Surový, Murley, Bartovič (C) – Nagy (A), Nedorost, Ružička – Netík, Tičar, Jeglič – Šťastný, Bližňák, ÖlveckýHokejisti Slovana odohrali hneď v úvode výborné oslabenie po faule Tomáša Starostu a vo svojej presilovke mohli skórovať. Sersen našiel výbornou krížnou prihrávkou Tičara, ktorý trafil ľavú tyč domácej brány. Závar pred Pöpperlem nastal aj pri nahodený od Murley či strele Štefana Ružičku. V druhej presilovke domácich vyskúšal Janusa dvakrát od modrej nebezpečne Ščitov. Dobrú pozíciu na strelenie úvodného gólu mal pri avizovanom vylúčení Štajnoch, napálil len domáceho brankára. Slovan bol v závere ôsmej minúty aktívny, štvrtý útok si vypracoval výborné šance, ktoré nevyužil Bližňák ani Ölvecký.Domácim vyšiel perfekte nástup do druhej tretiny, keď sa prvá formácia usadila v našej tretine a Kosticyn nikým nebránený strelou spomedzi kruhou do hornej časti brány nedal Janusovi šancu - 1:0. Uplynuli len štyri minúty a Šiškanov dostal dobrý puk pred bránu a prízemnou strelou medzi Janusove betóny zvýšil na 2:0 pre Soči. Zo strany Slovana skúšal šťastie len Štefan Ružička, na druhej strane znamenal ďalší tlak domácich tretí gól,  z bezprostrednej blízkosti usmernil puk do siete Ľudučin. Ten istý hráč zakončil do prázdnej brány perfektnú akciu tretieho útoku Soči – 4:0. Prvé mnúty tretej tretiny vyzerali z pohľadu Slovana lepšie., naši hráči sa snažli o skorigovanie výsledku. Dobre chytajúceho Pöpperleho neprestrelil Netík ani Starosta. v 46. minúte zachránil Jaro Janus pred úplne osamoteným Kosticynom pri ľavej tyčke. Aktivitou sršal štvrtý útok Slovana, ktorý zasypal brankára Soči spŕškou striel, skóre sa bohužiaľ nemenilo. V bráne neskončila ani delovka Václava Nedorosta. Dobrú hru Slovana korunoval napokon Štefan Ružička, ktorý prestrelil po zemi Pöpperleho. V 55. minúte sa rútil sám na bránu Rok Tičar jeho strelu na lapačku prečítal domác brankár. Záver zápasu poznačilo ešte niekoľko šarvátok, no skóre zápasu sa už nezmenilo. Petri Matikainen: Dnes sme odohrali veľmi dobrú prvú tretinu, vytvorili sme si počas nej niekoľko šancí, domácich takmer k ničomu nepustili. Škoda však, že sme nedokázali skórovať. Druhé dejstvo bolo zlé, zaspali sme, prestali korčuľovať, prehrávali súboje a inkasovali štyri góly. Tretiu tretinu sme sa snažili vrátiť do zápasu, boli aktívni, no za takého stavu sa hrá už ťažko. Myslím, že ak by sme hrali vyrovnane 60 minút odniesli by sme si zo Soči nejaké tie body.