Slovan získal fínsky talent Patrika Virtu

Kľúčový hráč fínskeho TPS Turku z vlaňajška Patrik Virta prestupuje do HC SLOVAN Bratislava.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava získalo pre nový ročník KHL do svojho kádra talentovaného fínskeho hokejistu Patrika Virtu. Stále len dvadsaťdvaročný pravák sa v minulom ročníku zaradil napriek svojmu mladému veku k najlepším hokejistom fínskej Liigy a bodovým ťahúňom svojho TPS Turku.„Ide o mladého perspektívneho hráča s veľkým talentom. Za sebou má kvalitné ročníky v najvyššej fínskej súťaži. V novej sezóne v drese Slovana by sa s jeho príchodom mala zdvihnúť produktivita mužstva,“ povedal hlavný tréner HC SLOVAN Vladimír Országh. Patrik Virta (nar. 1996) prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami v tíme svojho rodného mesta HPK Hämeenllina. Hokejové zručnosti preukazoval už v doraste či juniorke a nebolo tak prekvapením, že v rovnakom tíme si ešte len ako sedemnásťročný vyskúšal prvýkrát najvyššiu fínsku súťaž. Šikovný útočník potom prešiel do slávnejšieho TPS Turku, kde sa už zaradil k stabilným hokejistom prvého tímu. Netrvalo dlho, aby si jeho výkony všimli aj za morom. V roku 2017 bol v siedmom kole draftovaný New Yorkom Rangers, no na svoju šancu v Severnej Amerike stále čaká. Kvality 177 cm vysokého a 82 kg vážiaceho útočníka sa naplno prejavili v posledných dvoch ročníkoch. V sezóne 2016/17 zaznamenal ešte len ako 21–ročný hokejista v 54 zápasoch 32 kanadských bodov. Vlani sa stal dokonca tretím najproduktívnejším hráčom tímu so ziskom skvelých 43 bodov!HC SLOVAN Bratislava víta v mužstve Patrika Virtu, verí v jeho rýchlu aklimatizáciu v jeho prvom zahraničnom angažmán a želá mu v Bratislave veľa šťastia.

Sledujte aj Vy naživo domáce zápasy HC SLOVAN Bratislava v najlepšej európskej súťaži. Permanentky na ročník KHL 2018/19 už od 270 eur teraz v predaji.