Piate víťazstvo v rade!

HC SLOVAN si v Detve poradil s domácimi hokejistami po výsledku 4:2.

HC 07 WPC Koliba Detva - HC SLOVAN Bratislava 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Góly: 26. Gašpar (Podešva), 58. Šišovský (Gašpar, Andersons) - 11. Pance (Viedenský, Matoušek), 13. Abdul (Sersen, Zigo), 31. Abdul (Zigo), 33. Zigo (Sersen). Rozhodovali: Orolin, Rencz – Soltész, Ordzovenský, vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Chovan a Gašpar /Detva/ 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1153 divákov.HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík – Andersons, Chovan, Golian, Kuklev, Fekiač, Jendroľ, Pač, Král – Šišovský, Zuzin, Sýkora – Surový, Valent, Gašpar – Ľupták, Podešva, Žilka – Čenka, Čacho, Török
HC SLOVAN Bratislava: Brust – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Jendek – Abdul, Zigo, Bondra – Pance, Viedenský, Žitný – Matoušek, Puliš, Kukumberg – Sloboda, Kytnár, MiklíkDomáci vstúpili do zápasu bez rešpektu, hráčov Slovana sa snažili napádať pri rozohrávke, z čoho pramenili ich prvé šance. Brankár Brust však niekoľkokrát podržal svojich spoluhráčov. V polovici 1. tretiny však Viedenský našiel prihrávkou Panceho a slovinský legionár strelil prvý gól v drese Slovana. O necelé dve minúty neskôr už viedli "belasí" o dva góly, presne namieril Abdul, keď jemne tečoval strelu kapitána Sersena.V druhom dejstve už Slovan ukazoval kvalitu, no domácim sa podarilo znížiť po strele Gašpara. Potom však hostia udreli opäť. Najskôr pri prečíslení 2 na 1 umiestnil Abdul puk nad rameno Petríka a Slovan opäť viedol o dva góly. Domáci si potom nedali pozor na disciplínu a v presilovej hre uzavrel sumár druhej tretiny svojím deviatym gólom v sezóne Tomáš Zigo.V tretej tretine mali šance obe mužstvá, najväčšiu Abdul, ktorý mohol zavŕšiť hetrik. Český útočník však trafil iba žŕdku. Slovan zápas s pribúdajúcimi minútami bezpečne kontroloval a hoci v závere ešte inkasoval z hokejky Šišovského, pripísal si piaty triumf v sérii. "Belasí" si vďaka nemu udržali druhé miesto v tabuľke o bod za Banskou Bystricou.