Slovan zaskočil Jokerit na jeho ľade

HC SLOVAN podal v Helsinkách výborný výkon a po výhre 3:1 berie všetky body.

Jokerit Helsinki – HC SLOVAN Bratislava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 29. Joensuu (Gymer) – 18. Jeglič (Kundrátek), 27. Jeglič (Chipchura), 40. Lušňák (Chipchura) Jokerit Helsinki: Zapolski (Helenius) – Jensen, Lauridsen, Lajunen, Jaakola (A), A. Kulda, Rissanen, Jalvanti – Joensuu (A), Regin (C), Jormakka – Huhtala, Hishon, Salminen – Pihlström, Niemi, Gymer – Marjamäki, Mäki, AnttilaHC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – Sersen (C), Kundrátek (A), Plastino, Švarný (A), Bačík, Rosandič, Luža, Ďaloga – Kopecký, Taffe, Cheechoo – Lušňák, Chipchura, Jeglič – Petráš, Halama, M. Hlinka – Pätoprstý, Šiška, VopelkaRozhodca: Sidorenko, Soin – Deďuľa, Goľak

Slovanu vyšla prvá tretina na ľade silného súpera, počas ktorej boli aktívnejší a mali vaic šancí na skórovanie. Už v úvode zápasu tesne minul bránu Žiga Jeglič, dobre strieľal od modrej čiary aj Nick Plastino. Zapolski mal dosť práce so strelou Lukáša Vopelku, ktorú vyrážal betónom. Slovanisti sa tešili v 18. minúte, keď brejk zakončil rutinérsky medzi betóny Žiga Jeglič.Po šiestich minútach hry v druhej tretine sa tešil opäť Žiga Jeglič, ktorý bol najdôraznejší pred bránou po chybe domácich a dorážal puk za odkrytú svätyňu Zapolskeho. Z dvojgólového vedenia sme sa však netešili dlho, po chybe v obrane sa ocitil pred Poggem úplne sám Joensuu, ktorý znížil na 1:2. Pred druhým klaksónom sme si zahrali presilovú hru, ktorú sme nevyužili, no náš tlak pretavil do tretieho gólu Patrik Lušňák.Hokejisti Slovana hrali v tretej tretine veľmi poorne v defenzíve, ubránili sa aj presilovke domácich. Jokerit sa tešil v 47. minúte, rozhodcovia však pre postavenia útočniaceho hráča v bránkovisku neuznali. Dostatok priestoru na zakončenie mal Mäki, výborným zákrokom sa zaskvel Justin Pogge. Ten sa zaskel ej pri bekhendovom zakončení od Jormakku. V závere zápasu sa síce Jokerit snažil o kontaktný gól, ten neprišiel ani v hre bez brankára. Slovanisti sa na ľade Jokeritu tešia z troch bodov. Miloš Říha: Prvá tretina bola z našej strany neuveriteľná, mohli sme vyhrávať vyšším rozdielom. S takým mužstvom akým sme hrali, sme dnes podali myslími najlepší výkon vonku v tejto sezóne. Všetci hráči podali kvalitný, disciplinovaný a taktikcký výkon. Musím ich pochváliť, som na nich hrdý.