Slovan vydrel výhru po nájazdoch!

HC SLOVAN Bratislava končí trip víťazstvom na ľade Amuru Chabarovsk.

Amur Chabarovsk – HC SLOVAN Bratislava (1:2, 1:0, 0:0)

Góly: 5. Skladničenko (Bergfors), 21. Zohorna (Bergfors) – 3. Kundrátek (Kašpar), 20. Šťastný (Jeglič, Tičar)Zostavy:
Amur: Pečurskij – Ibragimov, Aťušov (C), Čerepanov, Kolář (A), Zub, Stalnov, Kurbatov – Železnov, Gračov (A), Litovčenko – Skladničenko, Zohorna, Bergfors – Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin, Byvaľcev – Pervušin, Wandell, Dedunov
HC SLOVAN: Garnett – Kundrátek, Barker, Rosandič, Švarný, Sersen (A), Mihalik, Šiška – Kašpar, Viedenský, Nedorost (A) – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový (C), Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy – TvrdoňSlovan vstúpil do štvrtého zápasu na tripe početnou výhodou, v nej našiel Lukáš Kašpar krížnou prihrávkou Tomáša Kundrátka, ktorý od modej čiary prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 0:1. Domáci odpovedali rovnakou mincou o dve minúty, v presilovke potrestal zaváhanie v našej rozohrávke Skladničenko. Hra bola potom vyrovnaná bez veľkých šancí na oboch stranách. Slovanisti však napokon išli do kabíny s jednogólovým vedením. Puk na kraji bránkoviska podržal Tičar, pesnou zadovkou našiel Šťastného, ktorý sa do odkrytej brány nemýlil.Amur mal zase lepší začiatok druhej tretiny, po 49 sekundách vnikol do útočnej tretiny Tomáš Zohrona a tvrdou delovkou prestrelil Michaela Garnetta – 2:2. Domáci potom prevzali inciatiívu a niekoľkrát zamestnali obranu Slovana. Tribúny v Chabarovsku si želali gól najmä po strele Wandella, Garnett výborne zasiahol. Slovanistom sa podarilo ujsť do brejk uvo vlastnom oslabení, Nedorostova koncovka zostala na betónoch Pečurskeho.V prvej šanci tretej časti hry bol opäť Nedorost, brankára domácich trafil tentokrát do lapačky. Obe mužstvá pozorne bránili a brankári tak s veľkým množstvom vážnych striel starosti nemali. Slovan dostal možnosť v 47. minúte v podobe preislovej hry, tú však odohral staticky, bez gólovej šance. V 52. minúte napálil puk do brankára Pečurskeho Kašpar, na nešťastie pre nás sa neujali ani dorážky. Keďže dve minúty pred koncom nevyužili presilovku ani domáci, zápas išiel do predĺženia, v ktorej mohol rozhodnúť v 65 minúte Tičar, no puk z jeho hokejky nemieril presne.O bod navyše sa mužstvá pobili v nájazdoch. V nich Garnetta prekonal Zohorna, za Slovan sa presadil Kašpar a rozhodujúci nájazd pridal Andrej Šťastný! Slovan tak zdolal Amur 3:2 po nájazdoch. Miloš Říha: Záver ťažkého tripu sme zvládli takticky veľmi dobre, nikam sme sa netlačili. Teší nás triumf v nájazdoch, v ktorých náš hlavný tromf gól nestrelil, no napriek tomu zabrali ostatní hráči a domov vezieme dva body, z náročného výjazdu celkovo osem.