Slovan v úvodnom kole neuspel v Michalovciach

HC SLOVAN Bratislava v 1. kole Tipos Extraligy prehral na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 1:4.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC SLOVAN Bratislava 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 28. Bartánus (Mihálik, Regenda), 31. Bartánus (Takáč), 45. Lalancette (Regenda, Hickmott), 40. Mašlonka (Galamboš) - 32. Studenič (Valach). Rozhodovali: Kalina, Štefik - Durmis, Bogdaň, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - McCormack, Ventelä, Mihálik, Southorn, Bdžoch, Ťavoda, Zekucia, Ragan - Hickmott, Lalancette, Regenda - Bartánus, Mlynarovič, Takáč - Korhonen, Galamboš, Šoltés - Mašlonka, Češík, Matoušek
HC SLOVAN Bratislava: Durný - Ališauskas, Sersen, Valach, Bačik, Štajnoch, Meszároš, Beňo, Maier - O\'Donnell, Harris, Ranford - Studenič, Kytnár, Sukeľ - Rapáč, Bortňák, Buček - Jendek, Zigo, MrázZápas sa hral od úvodu v rýchlom tempe, ale prvú vážnejšiu gólovú príležitosť mal až v 7. minúte Mráz, ktorý však Tomeka neprekonal. V 12. minúte boli hostia blízko ku gólu, ale zo závaru pred domácim brankárom neskórovali. V 18. minúte hrali domáci krátku presilovku o dvoch hráčov, ale ani v nej nenašli recept na Durného. V záverečných sekundách prvej tretiny sa brankár hostí prezentoval efektným zákrokom proti strele Lalancetteho, ktorý mieril do odkrytej bránky.Góly začali padať v 2. tretine. V 28. minúte si domáci vytvorili tlak, v ktorom si Durný síce poradil s pokusom Mihálika, no na dorážku nekrytého Bartánusa už nestačil - 1:0. O tri minúty sa Bartánus dostal k ďalšej strele, tentoraz zo strednej vzdialenosti spoza obrancu, a upravil na 2:0. Už o 24 sekúnd hostia reagovali kontaktným gólom, keď Studenič ideálne zakončil svoj únik po pravom krídle - 2:1. Sľubné príležitosti mali v druhej časti aj Buček, Šoltés a Kytnár, ale skóre sa v nej nezmenilo.Dôležitý moment prišiel v 45. minúte, keď Lalancette zblízka prekonal Durného a zvýšil na 3:1. Domáci odskočili na dva góly, no hostia zvýšili tlak a často sa hralo pred Tomekom. Ten v závere podržal svoj tím pri početných šanciach hostí, ktorým ku gólu nepomohla ani hra so šiestimi hráčmi. Tú využil domáci Mašlonka na štvrtý gól Michaloviec.