Slovan uzavrel šiestu sezónu v KHL

Víťazstvom nad Dinamom Minsk sa pre HC SLOVAN Bratislava skončila v poradí šiesta sezóna v nadnárodnej KHL.

Belasí v nej zaznamenal v 56 stretnutiach 58 bodov a na Západe obsadili dvanástu priečku. Kameňom úrazu nízkeho bodového zisku sú najmä straty bodov na klziskách súperov.Po poslednom zápase ročníka už hráči nebudú pokračovať v tréningovom procese a klubová hokejová sezóna sa tak pre nich skončila. Výnimkou sú hokejisti so striedavými štartami, ktorí pokračujú v extraligových kluboch.Kabína belasých sa tak postupne počas víkendu vyprázdňovala. Z Bratislavy ešte v sobotu odišla do Montrealu dvojica Simon Després, Eliezer Sherbatov. V nedeľu ich nasledoval do New Yorku Zach Boychuk. „S priateľkou v ňom pobudneme pár dní a vrátime sa domov do Charlotte, teším sa na rodinu a priateľov, predsa som ich dlhšie nevidel. Sezóna nevyšla podľa predstáv. Mali sme však aj dobré zápasy, najmä v domácom prostredí, naši skvelí fanúšikovia si tak užili aj víťazstvá..“ povedal kanadský útočník.V nedeľu ráno sa za svojou rodinou vybral z Viedne hlavný tréner Eduard Zankovec. „HC SLOVAN je skvelá organizácia, fanúšikovia boli výborní, chcem im aj touto cestou poďakovať za podporu a priazeň počas celej sezóny. Celý klub žil ako jedna veľká rodina. Mrzí nás, že sme im nepripravili viac radosti a sezóna konči bez playoff. V ďalších dňoch si oddýchnem v Minsku spolu s rodinou, kde bývame a dcérka chodí do školy,“ dokončil pred odletom Eduard Zankovec.Po víkende sa s Bratislavou lúčil náš najproduktívnejší hokejista Colby Genoway. "Rodina odišla z Bratislavy do Minneapolisu už na začiatku februára, uvidíme sa teda po mesiaci. Z osobného hľadiska nehodnotím sezónu zle, vyhýbali sa mi zranenia, odohral som plný počet zápasov, no celkový pohľad nie je dobrý z dôvodu nášho umiestnenia. Aj napriek tomu však mesto aj klub hodnotím pozitívne," dodal kanadský hokejista. Hneď v piatok sa na dovolenku vybral Michal Sersen, kapitán Andrej Meszároš sa chystá na zápas anglickej Premier League. „O týždeň idem s kamarátom do Anglicka na futbal. Som veľký fanúšik Manchestru United, máme lístky na zápas s Liverpoolom, takže sa teším.“