Slovan už bez Mojžíša a Bakoša

Káder hokejistov HC SLOVAN Bratislava opúšťa tesne pred začiatkom základnej časti KHL obranca Tomáš Mojžíš a útočník Martin Bakoš.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa po nedávnom doplnení obrany o reprezentanta Tomáša Starostu dohodlo na rozviazaní kontraktu s českým bekom Tomášom Mojžíšom. Tridsaťdvaročný rodák z Kolína pôsobil v Slovane od januára 2013, keď do nášho mužstva prestúpil z pražského Leva. Celkovo odohral Mojžíš v Slovane v KHL 65 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 20 kanadských bodov.Po vzájomnej dohode odchádza z tímu po siedmich rokoch účinkovania aj útočník Martin Bakoš. Dvadsaťštyriročný útočník by s najväčšou pravdepodobnosťou v silnej konkurencii útočníkov Slovana nedostával toľko príležitostí, ako by vo svojom veku mohol v inom kvalitnom mužstve. V predsezónnom období 2014/2015 odohral za Slovan len jeden z desiatich prípravných zápasov, v závere júla proti Metallurgu Novokuzneck. Počas svojho pôsobenia v Bratislave nastúpil "Baky" na 217 zápasov, v ktorých zaknihoval 85 kanadských bodov. HC SLOVAN Bratislava úprimne ďakuje obom hráčom za odvedenú prácu v mužstve a v ich ďalšej kariére im želá veľa úspechov. V hokejovom živote nie je vôbec vylúčené, že sa s niektorým z nich ešte v belasom drese v budúcnosti opäť stretneme.