Logo

Správy

Najbližší zápas

Streda o 18:30
vs
HC SLOVAN Bratislava
DVTK Miskolc
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

Slovan skompletizoval príchod Andreja Meszároša!

0 0

Defenzívu HC SLOVAN Bratislava posilní reprezentačný obranca Andrej Meszároš.

$article->fk_main_image->title


HC SLOVAN Bratislava sa v novej sezóne bude môcť opierať o kvality viacnásobného slovenského reprezentačného obrancu Andreja Meszároša. Hokejista s dlhoročnými skúsenosťami z kanadskoamerickej NHL prikývol vedeniu nášho klubu na ročnú zmluvu s platnosťou do 30. apríla 2017.

Aktuálne tridsaťročný obranca preukazoval svoj veľký talent a kvality už v mladom veku.  Meszároš štartoval ako šestnásťročný na svetovom šampionáte osemnástok, kde si účasť zopakoval aj o rok a vybojoval striebornú medailu. V ďalšej sezóne sa predstavil na majstrovstvách sveta do 20 rokov a dokonca debutoval na seniorskom turnaji rovnakého rangu v Prahe pod vedením trénera Františka Hossu.

Nebolo tak prekvapením, keď si beka s dobrou hrou smerom dopredu i dozadu vybral vo vstupnom drafte NHL v roku 2004 v 1. kole z celkového 23. miesta Vancouver Canucks, za ktorý však nikdy nenastúpil. Po jednej sezóne v juniorskej WHL si to Meszároš namieril do Ottawy Senators, kde odohral plné tri sezóny a presťahoval sa k bleskom do Tampy.  V najlepšej lige sveta pokračoval štyri sezóny vo Philadelphii Flyers, vyskúšal si tiež angažmán v Bostone Bruins a naposledy v Buffalo Sabres. Spolu nastúpil Andrej Meszároš v NHL na úctyhodných 695 zápasov!

Pre Andreja Meszároša nebude HC SLOVAN prvým klubom v najprestížnejšej európskej súťaži. V minulej sezóne sa po návrate spoza mora rozhodol pre účinkovanie v Sibire Novosibirsk, kde odohral 28 zápasov.

Robustný obranca (188cm, 99kg) sa v kariére zúčastnil aj na štyroch seniorských svetových šampionátoch, Slovensko tiež reprezentoval na olympijských hrách v Turíne, Vancouveri a Soči.

Andreja Meszároša vítame v mužstve a veríme, že svojimi bohatými skúsenosťami a kvalitami bude pre HC SLOVAN veľkým prínosom na ľade i mimo neho! 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 29 35
2. Zigo Tomáš 29 31
3. Puliš Radovan 28 21
4. Meszároš Andrej 29 19
5. Štajnoch Martin 25 14
6. Matoušek Tomáš 29 13
7. Bačík Patrik 29 11
8. Šedivý Eduard 29 11
9. Bondra Radovan 28 10
10. Viedenský Marek 15 10

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem