Logo

Správy

SlovanPositive

Slovan skompletizoval príchod Andreja Meszároša!

0 0

Defenzívu HC SLOVAN Bratislava posilní reprezentačný obranca Andrej Meszároš.

$article->fk_main_image->title


HC SLOVAN Bratislava sa v novej sezóne bude môcť opierať o kvality viacnásobného slovenského reprezentačného obrancu Andreja Meszároša. Hokejista s dlhoročnými skúsenosťami z kanadskoamerickej NHL prikývol vedeniu nášho klubu na ročnú zmluvu s platnosťou do 30. apríla 2017.

Aktuálne tridsaťročný obranca preukazoval svoj veľký talent a kvality už v mladom veku.  Meszároš štartoval ako šestnásťročný na svetovom šampionáte osemnástok, kde si účasť zopakoval aj o rok a vybojoval striebornú medailu. V ďalšej sezóne sa predstavil na majstrovstvách sveta do 20 rokov a dokonca debutoval na seniorskom turnaji rovnakého rangu v Prahe pod vedením trénera Františka Hossu.

Nebolo tak prekvapením, keď si beka s dobrou hrou smerom dopredu i dozadu vybral vo vstupnom drafte NHL v roku 2004 v 1. kole z celkového 23. miesta Vancouver Canucks, za ktorý však nikdy nenastúpil. Po jednej sezóne v juniorskej WHL si to Meszároš namieril do Ottawy Senators, kde odohral plné tri sezóny a presťahoval sa k bleskom do Tampy.  V najlepšej lige sveta pokračoval štyri sezóny vo Philadelphii Flyers, vyskúšal si tiež angažmán v Bostone Bruins a naposledy v Buffalo Sabres. Spolu nastúpil Andrej Meszároš v NHL na úctyhodných 695 zápasov!

Pre Andreja Meszároša nebude HC SLOVAN prvým klubom v najprestížnejšej európskej súťaži. V minulej sezóne sa po návrate spoza mora rozhodol pre účinkovanie v Sibire Novosibirsk, kde odohral 28 zápasov.

Robustný obranca (188cm, 99kg) sa v kariére zúčastnil aj na štyroch seniorských svetových šampionátoch, Slovensko tiež reprezentoval na olympijských hrách v Turíne, Vancouveri a Soči.

Andreja Meszároša vítame v mužstve a veríme, že svojimi bohatými skúsenosťami a kvalitami bude pre HC SLOVAN veľkým prínosom na ľade i mimo neho! 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 0 0
2. Bondra Radovan 0 0
3. Viedenský Marek 0 0
4. Podlipnik Matic 0 0
5. Urbánek Jakub 0 0
6. Žitný Roman 0 0
7. Petráš Šimon 0 0
8. Zigo Tomáš 0 0
9. Matoušek Tomáš 0 0
10. Puliš Radovan 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem