Slovan si doma poradil aj s Rigou

0 0

V Bratislave padol aj druhý adept na ôsme miesto v Západnej konferencii.

HC SLOVAN Bratislava - Dinamo Riga 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 15. M. Sloboda, 35. Taffe (Bailey, Červený) - 24. M. Redlihs (Maione, Videll) Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morozov, Cyplakov - Sadovnikov, Šeľanin (všetci Rus.), 4403 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava:
Štěpánek - Sersen, Jánošík, Klok, É. Gélinas, Bačík, Švarný - Jeglič, M. Sukeľ, Liška - Červený, Taffe, Chipchura - Bailey, Buc, M. Sloboda - Baranov
Riga: Biľalov - Ališauskas, Zile, Gimajev, Zanetti, Sotnieks, Maione, Gegeris - Pavlovs, Batna, Meija - McMillan, Videll, Darziňš - Lipsbergs, Džeriňš, M. Redlihs - Marenis, Myttynen, Dzierkals - Berziňš

Prvá tretina príliš veľa vzruchu nepriniesla. Ani jeden zo súperov sa nedokázal usadiť na dlhší čas v útočnom pásme a brankári nemali veľa práce. V 15. min unikol po pravej strane M. Sloboda a prekonal brankára Biľalova. V ďalšom priebehu prvej časti už gól nepadol.

Druhú dvadsaťminútovku začali lepšie hostia z Lotyšska, keď v 24. min počas presilovky obranca Maione vypálil od modrej čiary a M. Redlihs ho tečoval za Štěpánka - 1:1. Slovan potom nevyužil dve početné výhody, v 32. min pálil Liška len do betónov Biľalova. Domáci priaznivci sa tešili z druhého gólu v 35. min, keď pri avizovanom treste pre súpera pokusy Bailyho a Červeného zneškodnil Biľalova a Taffe "upratal" puk do bránky.

Na začiatku tretej tretiny "belasí" nevyužili ďalšiu presilovku, potom statočne odolávali Rižanom pri pokusoch o vyrovnanie. V 56. min však nepochodil Darziňš a skóre sa nezmenilo ani v závere pri tlaku domácich či pri hre Dinama bez brankára.