Slovan sa dohodol s Nikom Schausom na ukončení spolupráce

Americký obranca stihol za belasých odohrať 10 zápasov s bilanciou 1 gól, 1 prihrávka a 7 mínusových bodov.

Po domácej trojzápasovej sérii v závere septembra umiestnil Slovan Nika Schausa na listinu nechránených hráčov, z ktorej však po ňom po dobu 48 hodín nesiahol žiaden iný klub KHL. Keďže samotný hráč i jeho agent tlmočili klubu želanie nepôsobiť následne v niektorom z tipsport ligových klubov, obe strany prikročili k rokovaniu a vzájomne sa dohodli na predčasnom ukončení kontraktu.Nikovi Schausovi ďakujeme za jeho úsilie, ktoré odviedol počas letnej predsezónnej prípravy, ako aj v úvodných zápasoch sezóny a do ďalšej kariéry želáme len to najlepšie.HC SLOVAN má momentálne voľné ešte dve miesta v zostave pre jedného obrancu a jedného stredného útočníka. V reálnej ponuke je niekoľko hokejistov zo Severnej Ameriky a Švédska. K finalizácii rokovaní  by malo prísť po návrate mužstva a realizačného tímu z aktuálneho tripu.