Slovan s prehľadom zdolal Vienna Capitals

HC SLOVAn Bratislava v kompletnej zostave zdolal Vienna Capitals 6:2.

HC SLOVAN Bratislava – spusu Vienna Capitals    (1:1, 3:1,

Góly a asistencie: 15. Gachulinec (Harris, Štajnoch), 24. Harris (Takáč, Štajnoch), 31. Yogan (Štajnoch, Rapuzzi), 35. Gašpar (Yogan), 53. Kytnár, 54. MacKenzie (Rapuzzi) – 6. Tropp (Antal, Prapavessis), 23. Maxa (Bauer)

Zostavy:
HC SLOVAN Bratislava:
Hlavaj (Beke) – Maier, MacKenzie, Takáč, Harris, Jääskeläinen – Štajnoch, Gachulinec, Yogan, Rapuzzi, Gašpar – Golian, Valach, Matoušek, Zigo, Fominykh – Sersen, Sukeľ, Kytnár, Bezák
Spusu Vienna Capitals: Starkbaum (od 31. Kickert) – Dodero, Wall, Antal, Sutter, Tropp – Hackl, Fischer,  Kromp, Neal, Caron – Piff, Prapavessis, Bauer, Maxa, Hartl – Pohl, Lakos, Artner, Pioner, Praiser

Slovanisti boli od úvodu zápasu aktívnejší, no prvý gól strelili hostia. Faul MacKenzieho potrestal presnou strelou nad betónom Samuela Hlavaja americký útočník Corey Tropp. Zverenci Roberta Dömeho sa snažili o vyrovnanie, Capitals držal istý Starkbaum. Rakúsky gólman kapituloval až pri avizovanom vylúčení, keď ho prestrelil Gachulinec.

Začiatok druhej tretiny priniesol opäť gól hostí, po peknej akcii a prihrávke spoza brány sa radoval Maxa. Už o minútu vyrovnal Brant Harris, ktorého výborne našiel Samuel Takáč. Slovan iišiel prvýkrát do vedenia strelou Andrew Yogana, ktorý pohotovo zakončil zblízka. Na 4:2 pre belasých zvýšil Rastislav gašpar, ktorý si pekne obhodil obrancu v strednom pásme a strelou do pravého rohu nedal gólmanovi Kickertovi šancu.

V tretej časti hry HC SLOVAN strelil ďalšie dva góly a rozhodol o svojej výhre 6:2. Najskôr Vienna osem minút pred koncom pri vlastnej presilovke skúsila hrať v šestici, do prázdnej brány sa trafil Milan Kytnár. Skóre uzavrel po billiardovej akcii dvojice Matt MacKenzie – William Rapuzzi prvý menovaný