Logo

Správy

SlovanPositive

Slovan proti lídrovi celej súťaže

0 0

Do Bratislavy zavíta slávne CSKA Moskva, Slovanisti proti top favoritovi súťaže nastúpia v pondelok o 18:30 h.

$article->fk_main_image->title


Zverenci Vladimíra Országha sa pred svojimi fanúšikmi predstavia už len dvakrát. Práve prvý zo súperov je pre naše publikum mimoriadne atraktívny, no zároveň aj mimoriadne silný. Už v pondelok o 18:30 h si belasí skrížia hokejky s moskovskym CSKA, ktoré je zároveň lídrom nadnárodnej súťaže.

Tím z hlavného mesta Ruska sa drží s odstupom troch bodov od nemenej silného SKA Petrohrad a aj záver súťaže chce odohrať bezchybne a udržať si tak prvú pozíciu pri vstupe do vyraďovacej časti KHL. 

CSKA v posledných desiatich dueloch závahal len dvakrát, navyše jeho gólmani neinkasovali gól už viac ako 120 minút. Posledným premožiteľom zverencov Igora Nikitina bol v závere januára Barys Astana, ktorý Moskovčanov šokoval dokonca na ľade ich vlastnej CSKA Areny. 

Spomínaní gólmani CSKA Moskva dosahujú vysoké čísla úspešnosti zákrokov. Už 37 duelov odchytal Iľja Sorokin, jeho percentá siahajú až k 94%. Jeho kolega Lars Johansson má po 21 súbojoch úspešnosť takmer 95% zákrokov. 

CSKA sa prezentuje veľmi dobrou a prepracovanou defenzívou. Jej lídrami sú Nikita Nesterov, Alexej Marčenko, Mat Robinson či Arťom Blažijevski, ktorí navyše ako obrancovia dokázali prekročiť desaťbodovú hranicu. 

Kontá súperov zaťažuje najmä útočný trojlístok, Michail Grigorenko, Kirill Kaprizov, Linden Vey. Prvý menovaný má na konte už 47 bodov, mladý ruský talent Kaprizov 39 kanadských bodov, o bod za ním zaostavá kanadský forward Vey, ktorý kariéru v KHL začínal v Baryse Astana. 

K ďalším zvučným menám na súpiske veľkého ašpiranta na zisk Gagarinovho pohára patrí tiež Ivan Telegin, Maxim Šalunov, Jannik Hansen či Anton Slepyšev.

Vstupenky na zápas HC SLOVAN – CSKA Moskva (pondelok 11. februára o 18:30 h) si ZAKŮPITE V SIETI TICKETPORTAL.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 0 0
2. Bondra Radovan 0 0
3. Viedenský Marek 0 0
4. Podlipnik Matic 0 0
5. Urbánek Jakub 0 0
6. Žitný Roman 0 0
7. Petráš Šimon 0 0
8. Zigo Tomáš 0 0
9. Matoušek Tomáš 0 0
10. Puliš Radovan 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem