Slovan privíta Tičarov Jekaterinburg

Po zatiaľ úspešných domácich zápasoch sa belasí približujú prvej osmičke Západnej konferencie, naším ďalším súperom bude v stredu 11. januára o 19:00 h Avtomobilist Jekaterinburg.

Zverenci trénera Miloša Říhu získali zo zatiaľ siedmich domácich duelov slušných pätnásť bodov a na ôsmy celok na Západe strácajú osem bodov, pričom na Soči máme zápas k dobru. Slovanisti by tak radi aj za výdatnej pomoci svojich skvelých fanúšikov zaknihovali už v stredu ďalšiu výhru a dýchali ešte viac na chrbát svojim konkurentom v boji o play off. Naším súperom bude Avtomobilist Jekaterinburg, ktorý rovnako bojuje o účasť vo vyraďovacej časti z Východnej konferencie.Na atraktivite súpisky tímu zo štvrtého najväčšieho mesta v Rusku pridávajú aj dvaja hokejisti, ktorí obliekajú jeho dres. Už v lete sa na zmluve s Avtomobilistom dohodol miláčik bratislavského publika Rok Tičar. Slovinský útočník pôsobil v Slovane dve sezóny, počas ktorých získal 61 bodov. V doterajšom priebehu sezóny má v 42 zápasoch 17 bodov a je tretím najproduktívnejším hokejistom tímu za dvadsaťtribodovým Alexandrom Torčenjukom a dvadsaťštyribodovým Arťomom Garajevom.Druhým známym hokejistom v kádri nášho súpera je slovenský bek Michal Čajkovský, ktorý vstúpil do KHL v priebehu sezóny. Robustný obranca stihol odohrať 9 stretnutí, v nich si zapísal štyri body a tréner Krikunov ho využíva v prvej obrane, ako aj pri hre v nerovnovážnych počtoch.Lídrom defenzívy, čo sa počtu bodov týka, je Nikolaj Timašov, má ich na konte pätnásť, o štyri body menej má dvojica Alexej Vasilievskij a Niclas Andersen.Náročnú porciu zápasov si medzi sebou rozdelila brankárska dvojica Igor Ustinskij, v 27 stretnutiach má úspešnosť 90,5% zákrokov, jeho kolega Vladimír Sochackij v 25 dueloch úspešnosť 90,1% zákrokov.V prvom vzájomnom zápase sezóny zdolali hokejisti Slovana Avtomobilist na jeho ľade 4:1. Góly strieľali Jonathan Cheechoo a trikrát sa presadil Žiga Jeglič.Vstupenky na zápas proti Avtomobilistu Jekaterinburg si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.