Slovan priviedol na hokej vyše 1100 školákov

Aj v ročníku 2018/19 sa veľkej popularite tešil komunitný projekt nášho klubu Škola ide na Slovan.

Ako každý rok, žiaci a študenti základných a stredných škôl, primárne z Bratislavského samosprávneho kraja, mali možnosť zapojiť sa do nášho projektu, splniť vopred zadanú úlohu a získať možnosť zažiť naživo atmosféru domácich zápasov HC SLOVAN v KHL.Téma tohtoročnej edície nášho projektu sa niesla v znamení spomienky na jeden z najslávnejších okamihov nielen v histórii Slovana, ale celého slovenského hokeja a slovenského športu v bývalej federácii, a to 40 výročie zisku federálneho titulu Majstra Československa pre Slovan Bratislava. Deti a študenti sa tak oboznámili s históriou najúspešnejšieho slovenského hokejového klubu, vypracovali projekty, na základe ktorých boli triedy s najzaujímavejšími prácami pozvané na vybraný domáci zápas HC SLOVAN v prestížnej nadnárodnej KHL.Celkom HC SLOVAN Bratislava potešil v tejto sezóne deti z 23 škôl, prevažne z Bratislavy a jej okolia. Na stretnutia belasých v základnej časti KHL sa tak dostalo viac ako 1100 detí.HC SLOVAN ďakuje všetkým zúčastneným študentom za projekty a návrhy, rovnako za skvelú kulisu počas stretnutí. Veríme, že návšteva ZŠ Ondreja Nepelu v rámci stretnutí špičkovej súťaže bola pre všetky z nich skvelým zážitkom. Na ďalšie školy a triedy sa tešíme v novej sezóne 2019/20.