Slovan posilnil brankársky post o lotyšského reprezentanta

Z rakúskeho Villachu získal do konca sezóny 28-ročného gólmana Kristersa Gudlevskisa.

Po tom, čo sa Slovan z dôvodov pretrvávajúcich zdravotných problémov rozhodol ukončiť spoluprácu s ruským brankárom Andrejom Makarovom, manažment intenzívne hľadal adekvátnu náhradu. Voľba padla na lotyšského brankára Kristersa Gudlevskisa, ktorý naposledy pôsobil v rakúskej ICE HL v klube Villacher SV.Kristers Gudlevskis (nar. 31.7. 1992 v Aizkraukle, výška 192 cm, hmožnosť 97 kg) začal svoju profesionálnu kariéru v lotyšsskej lige v klube HK Ogre. Následne sa presunul do HK Riga, kde okúsil mládežnícku MHL. V Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) debutoval v drese Dinama Riga 5. októbra 2012 proti Viťazu Čechov.Gudlevskis je po legendárnom Artursovi Irbem iba druhým lotyšským brankárom, ktorý bol draftovaný do NHL. Z celkového 124. miesta si ho v roku 2013 vybrala Tampa Bay Lightning. V organizácii "bleskov" strávil Kristers celkom štyri sezóny. V tej prvej - 2013/2014 - sa zapísal do histórie svetového hokeja, keď ako prvý hráč v priebehu jedinej sezóny pôsobil postupne v ECHL (Florida Everblades), AHL (Syracuse Crunch), na IIHF Majstrovstvách sveta v Bielorusku, ako aj na Olympiáde v Soči a jeden zápas odohral v NHL za Tampa Bay Lightning. Svoj debut v najlepšej lige sveta absolvoval 11. apríla 2014 proti Columbus Blue Jackets, keď kryl 36 striel súpera a podieľal sa na výhre The Bolts 3:2.Dve mesiace predtým, na ZOH 2014 v Soči, Gudlevskis odchytal možno svoj doteraz životný zápas, keď vo štvrťfinále olympijského turnaja proti Kanade dlho držal najlepších hráčov krajiny javorového listu v napätí. V zápase kryl neuveriteľných 55 z 57 striel, napokon inkasoval pár minút pred koncom a Kanada si víťazstvom 2:1 zabezpečila tesný postup.Fenomenálny výkon na olympiáde Kristersovi napokon v NHL nepomohol. Väčšinu nasledujúcich sezón strávil vo farmárskych tímoch AHL (Syracuse Crunch, Bridgeport Sound Tigers). Veľmi často však pendloval medzi prvým tímom Tampa Bay, aby kryl chrbát nastupujúcej hviezde Andrejovi Vasilevskému. Počet jeho odchytaných zápasov v NHL sa zastavil na čísle 3, ovšem so skvelou štatistikou 1,37 inkasových gólov na zápas a úspešnosťou zásahov 95.9%!Pred sezónou 2018/2019 sa Gudlevskis rozhodol pre návrat do Európy. Jeho kroky prirodzene viedli do Dinama Riga v KHL. V decembri 2019 sa presunul na základe jednoročného kontraktu do tímu severonemeckého účastníka DEL Fischtown Penguins. V prebiehajúcej sezóne bol doteraz jednotkou tímu ICE HL Villacher SV (27 zápasov, GAA 2.80, SV% .913).Na reprezentačnej úrovni hájil Gudlevskis farby rodného Lotyšska na 4 svetových šampionátoch a jednej olympiáde.HC SLOVAN Bratislava víta Kristersa Gudlevskisa vo svojich farbách a verí, že spoločne zažijeme úspešný záver tejto sezóny, okorenený tímovým úspechom, ako aj dobrým individuálnym výkonom.