Slovan po prvej štvrtine na druhom mieste

Belasí získali v úvodných dvanástich kolách Tipsport Ligy 25 bodov.

Slovanisti sa po návrate do Tipsport Ligy po siedmich rokoch účinkovania v KHL zaradili opäť medzi slovenskú hokejovú špičku. Tím Romana Stantiena našiel v prvých dvanastich stretnutiach len troch premožiteľov a v tabuľke je pred ním iba HC ’05 Banská Bystrica. Belasých môže mrzieť azda len nečakaná domáca prehra s Novymi Zámkami a rovnako neúspech v Michalovciach, bez ktorých by na čele tabuľky trónil práve klub z hlavného mesta Slovenska.„Myslím, že úvodná štvrtina nám vyšla dobre. Zdolali sme silné mužstvá Košíc, Nitry, Trenčína či Zvolena. Škoda domáceho vystúpenia s Novými Zámkami, kde sme o body prišli trestuhodne v samom závere zápasu. S postavením v tabuľke môžeme byť nateraz spokojní, liga je však stále len na začiatku. V nastavenom trende chceme pokračovať aj v ďalších fázach súťaže a  zlepšovať sa tak herne ako aj výsledkovo,“ povedal hlavný tréner mužstva Roman Stantien. Belasí sa paradoxne rozbehli po nečakanom zaváhani na východe Slovenska, keď nováčikovi z Michaloviec podľahli tesne 3:4. „Zápas v Michalovciach sme si rozobrali, z chýb sa poučili a rýchlo ho hodili za hlavu, boli pred nami ďalšie ťažké zápasy. Od tohto momentu sme vyhrali päť zápasov v rade. Mužstvo ukázalo silu i charakter v zápasoch, kde otáčalo nepriaznivý výsledok, či už v Nitre alebo na ľade nepríjemného Miskolca,“ pokračoval Roman Stantien. K dobrým výsledkom Slovana prispievajú aj gólmani, obaja sú úspešnosťou po 12 dueloch nad 90% zákrokov, Barry Brust sa blíži k 94%. Celkovo sme inkasovali 25 gólov, čo je po Bystrici a Košiciach tretí najmenší počet. Na druhej strane sme sa presadili 39–krát, lepší v tomto ukazovateli je len HKM Zvolen so 42 presnými zásahmi. V individuálnych štatistikách sa darí Tomášovi Zigovi, ktorý nazbieral už 15 bodov. Z obrancov je na základe bodov v popredí Michal Sersen či Patrik Bačik. V hre Slovana je cítiť aj prínos Mareka Viedenského, ktorý má po zranení na konte viac ako bod na zápas.  „V mužstve má každý hráč svoju dôležitú úlohu, úspešní môžeme byť len vtedy, ak ju každý člen tímu bude vykonávať čo najlepšie. Brankári sú nám oporou, vykazujú výbornú výkonnosť, pomáhajú im aj obrancovia a defenzíva konkrétnej päťky, ktorá je na ľade. Verím, že poctivou prácou na tréningoch a zodpovedným prístupom v zápasoch svoju hru ešte viac vylepšíme,“  vyjadril sa hlavný kouč Slovana.  Po úvodných dvanástich dueloch má mužstvo Slovana voľný týždeň, najbližšie nastúpime v nedeľu 20. októbra o 18:00 h v domácom šlágri proti HC Košice. „Chlapci dostanú po náročnom programe aj voľno a postupne začneme prípravu na Košice. V domácom prostredí nás čaká atraktívny zápas, Košice disponujú kvalitným kádrom, rozohrali sa k výborným výkonom, fanúšikovia sa majú na čo tešiť,“ dokončil Roman Stantien. Vstupenky na veľké derby Slovan - Košice, ktoré sa v Bratislave uskutoční po prvý raz po 90 mesiacoch (naposledy vo finálovej sérii v apríli 2012) sú v predpredaji v sieti Ticketportal už od 7 eur.