Slovan nevyužil šance a odchádza s prehrou

Hokejisti Slovana odchádzaju z Astany bez bodu, Barysu podľahli 1:6.

Barys Astana – HC SLOVAN Bratislava 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 4. Savčenko (Rudenko, Bartulis), 23. Puškarjov, 24. Dallman (Bochenski, Boyd), 37. Rudenko (Starčenko), 51. Starčenko (Savčenko, Rudenko), 54. Romanov (Puškarjov) – 26. Nedorost (Bartovič)Zostavy:
Barys Astana: Laco – Lundin, Dallman, Savčenko, Bartulis, Cerenok, Blochin, Ryspajev, Ibrajbekov – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov – Popovič, Romanov, Rachmanov
HC SLOVAN: Janus (od 24 min. Backlund) – Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen, Mihálik, Štajnoch, Luža – Bartovič, Surový, Rachůnek – Vondrka, Nedorost, Netík – Jeglič, Tičar, Nagy – White, Bližňák, Šťastný Hokejistom Slovana nevyšiel úvod do stretnutia, keď už v druhej minúte odišiel na trestnú lavicu za faul na brankára Laca Žiga Jeglič. Počas presilovej hry sa k puku na modrej čiare dostal Starčenko a prízemnou ranou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Rovnako Slovan mal početnú výhodu, no strely Nagya ani Štajnocha gólom neskončili. Laco sa zapotil aj po strele Surového spomedzi kruhov, ktorú vytlačil pravým betónom. V 10. minúte sa už hráči Barysu Astana takmer tešili z gólu, no Starčenko našťastie svojim tečom netrafil prázdnu bránu. Vynikajúco sa v 14. minúte v útočnom pásme uvoľnil Ladislav Nagy dostal sa až k bráne, puk však bekhendom poslal tesne vedľa.  O dve minúty neskôr vytiahol Laco po strele Tičara perketný semafor, na druhej strane po chybách v našej obrane bola blízko ku gólu prvá formácia Barysu.V 23. minúte sa potvrdilo nedáš dostaneš – najskôr Jeglič netrafil bránu v čistej šanci medzi kruhmi a na druhej strane po chybe Sigaleta vymietol pavučinu Janusovej brány Puškarjov. Publikum v Astane sa tešilo aj o pár sekúnd neskôr, keď po závare pred našou bránou zasúval puk za Janusa Kevin Dallman. Po treťom inkasovanom góle sa postavil do brány Slovana Johan Backlund. V 26 . minúte to bolo z pohľadu Slovana o niečo lepšie – Bartovič posunul puk na Nedorosta, ktorý príklepom strelil náš prvý gól – 3:1. Ďalšia šanca Slovana prišla v presilovej hre, nebezpečne strieľal Netík, vyrazený puk sa nepodarilo doraziť do brány Vondrkovi. Početnú výhodu mali k dispozícii aj domáci a hneď bol z toho gól, Backlunda prekonal prvýkrát v zápase Rudenko – 4:1.Tretie dejstvo záverečného zápasu Slovana na štvrtom tripe sezóny sa odohrávalo zväčša v strednom pásme. Domáci Barys si bol vedomý trojgólového náskoku a výborne bránil obrannú modrú, ako aj vo svojom obrannom pásme. Pobyt našich hráčov v útočnej tretine sa odohrával zväčša len hrou v rohoch a popri mantineli. V 48. minúte sa dostal Slovan do úniku, Bartovič, prhrával pred bránu Nagyovi, no ten už nemal na koncovku dostatok času. Zvýšiť vedenie Barysu mohol počas ďalšej presilovky Kevin Dallman. Čo nevyšlo obrancovi domácich vyšlo v 51. minúte po delovke Savčenka Romanovi Starčekovi, ktorý dorazil puk za bezmocného Backlunda. O tri minúty neskôr unikol Romanov a strelou švihom strelil šiesty gól domácich. Slovanu sa v závere nepodarilo streliť gól ani v presilovej hre. Z Astany tak odchádzajú zverenci Matikainena s prehrou. Petri Matikainen: Zápas sa mi po takejto prehre hodnotí ťažko. Myslím, že sme odohrali dobrú prvú tretinu, bohužiaľ sme v nej dostali hneď v úvode gól počas oslabenia. Ďalšie dve tretiny neboli z našej strany dobré, prehrávali sme osobné súboje, slabší bol aj pohyb. Astana hrala veľmi dobre a vo všetkých činnostiach hry nás predčila. Rovnako sme opäť nedokázali využiť príležitosti na skórovanie, ktoré sme si vytvorili.