Slovan dokonale zaskočil Magnitogorsk!

HC SLOVAN Bratislava prelomil sériu prehrier a zdolal Metallurg Magnitogorsk na jeho ľade 3:2!

Metallurg Magnitogorsk – HC SLOVAN Bratislava 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 31. Vladislav Kaletnik (Oskar Osala, Wojtek Wolski), 59. Oskar Osala (Viktor Antipin, Jan Kovář) – 13. Andrej Šťastný (Rok Tičar), 15. Ladislav Nagy (Tomáš Surový), 31. Patrik Lušňák (Michal Sersen)Zostavy:
Metallurg: Košečkin (Samsonov) – Birjukov (A), Antipin, Chabarov, Lee, Batyršin, Tereščenko, Bereglazov, Medvedev – Moziakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Kosov, Kaletnik, Wolski – Osala, Železkov, Timkin – Platonov, Filippi, Potechin
HC SLOVAN: Brust – Barker, Novák, Sersen (A), Mihalik, Starosta, Švarný, Luža – Miklík, Nedorost, Viedenský – Bartovič, Surový (C), Nagy (A) – Šťastný, Tičar, Jeglič – Skalický, Lušňák, PulišV tretej minúte ušla defenzíve Slovanu dvojica Kaletnik, Platonov, no prvý menovaný nedokázal prudkú prihrávku skrotiť na hokejke a neohrozil Brusta. Slovanisti sa favorizovaného súpera nezľakli a niekoľkokrát sa dostali na dostrel Košečkina. V šiestej minúte bol v dobrej palebnej pozícii Mihalik, no namiesto strely volil prihrávku na Puliša, ktorý sa k puku nedostal. Domáci pohrozili prvým útokom, keď Mozjakin našiel výborne stojaceho Antipina, ten zblízka trafil len Brusta. Říhovci zverenci dokonale zaskočili Metallurg v 13. a 15. minúte.   Najskôr po hrubej chybe našiel Tičar Andreja Šťastného ktorý trafil presne do horného rohu Košečkina, o dve minúty sa presadil z priestoru pred bránkoviskom Nagy a zvýšil na 2:0.  V 19. minúte vychytal Zaripovu prízemnú strelu Barry Brust.Hneď v úvode druhej tretiny sa Slovanisti ubránili štvorminútovej presilovke domácich za vysokú hokejku Mareka Viedenského a mohli tiež skórovať, keď neistý náhradník v bráne Metallurgu Samsonov ponúkol šancu Bartovičovi, tomu puk odskočil. V 26. minúte trafil Potechin konštrukciu Brustovej brány. Pre Slovan vyzeral zápas ešte pozitíívnejšie, keď unikol Lušňák a zvýšil už na 3:0 pre belasých. Neubehla však ani minúta a Kaletkin pretlačil puk do našej brány – 1:3. Domáci hokejisti najmä vďaka výbornej organizovanej hre Slovana v strednom a obrannom pásme nedokázali vyvíjať na bránu Brusta súvislý tlak. V 43. minúte vystrašil Samsonova tvrdou strelou z krídla Ladislav Nagy o pár minút neskôr podržal domáci brankár svojich, keď vychytal vo veľkej šanci Nedorosta. Keď pochybila obrana Slovana zaskvel sa vynikajúci Brust, ktorý vychytal v 48. minúte Mozjakina. Metallurg nedokázal využiť presilovku po faule Jegliča, no iskru nádeje napokon vykresal 90 sekúnd pred koncom Osala. Domácim sa v posledných sekundách už vyrovnať nepodarilo a Slovan tak z ľadu favorizovaného Magnitogorska získal tri body!Miloš Říha: Zvolili sme úpkne inú taktiku, ako v predošlých zápasoch. Hrali sme dôsledne v strednom pásme, čakali sme na chyby. Vydržali sme to hrať polovicu zápasu, potom sme trochu zbytočne odhadzovali puky. Hráči odovzdali úplne maximum, po ostatných porážkach prišlo víťazstvo proti jednému z najsilnejších tímov KHL. Sebavedomie mužstva pôjde hore.