Logo

Správy

Doma Vonku

Slovan angažoval na post gólmana Tylera Parksa

0 0

HC SLOVAN Bratislava bude pre amerického gólmana prvou štáciou na starom kontinente.

$article->fk_main_image->title

Tyler Parks (nar. 9. mája 1992) sa s vedením HC SLOVAN Bratislava dohodol na kontrakte do konca prebiehajúceho ročníka najvyššej slovenskej súťaže.

Vedenie belasých tak reaguje na vývoj situácie za morom a očakávané otvorenie kempov v tímoch NHL a AHL v priebehu najbližších týždňov. Späť za more sa tak bude musieť vrátiť Roman Durný, ktorý má podpísaný platný dvojcestný kontrakt s tímom Anaheim Ducks. Navyše už od 30. novembra príde Slovan o mladého brankára Ádama Bekeho, ktorý sa vo zvolenskej "bubline" zúčastní na záverečnom prípravnom kempe slovenskej reprezentácie do 20 rokov pred svetovým šampionátom tejto kategórie v Edmontone.

„Blíži sa nám odchod Romana Durného do zámoria, ako aj pôsobenie Ádama Bekeho v reprezentačnej juniorke. Preto sme intenzívne hľadali vhodného gólmana k Andrejovi Makarovovi. Naším zámerom bolo angažovať brankára, ktorý bude rozdielny k Andrejovi, či už veľkosťou ale aj štýlom chytania. Dnešným trendom v špičkových ligách sú veľkí gólmani a aj tento aspekt naša nová akvizícia spĺňa. Tyler je robustný brankár, ktorého výška dosahuje až dva metre a chytá v tzv. opačnom garde. Na brankára sme získali pozitívne referencie od brankárskych trénerov v Severnej Amerike. Odchytal veľmi dobre posledné dve sezóny, čím sa dostal až do AHL do tímu patriacemu organizácii Arizona Coyotes. Verím, že na výkony nadviaže aj v Slovane a vhodne doplní pozíciu brankára,“ povedal generálny manažér klubu Maroš Krajči.

Rodák z amerického mestečka Imperial (4 700 obyvateľov) v štáte Missouri ležiaceho na predmestí väčšieho a známejšieho St. Louis, začínal svoju kariéru v lokálnych  mládežníckych súťažiach, odkiaľ sa prepracoval na univerzitu St. Lawrence, za ktorú hral v prestížnej univerzitnej lige NCAA.

Parksy sa v ďalšej kariére prebíjal menej známymi americkým súťažami postupne vyššie. Prvé štarty v East Coast Hockey League (ECHL) si pripísal v sezóne 2016/17 v tíme Elmira Jackals. V tretej najvyššej lige v USA vystriedal v ďalšej sezóne tri kluby, aby sa od sezóny 2018/19 trvalejšie usadil v mančafte Rapid City Rush.

V tíme z hlavného mesta štátu Južná Dakota odchytal robustný gólman (198cm,  98kg) v konkurencii s ďalšími gólmanmi v prvej sezóne 20 duelov, v ďalšej pridal o päť viac a vždy sa dostal v úspešnosti nad 91% zákrokov. Práve v sezóne 2019/20 ho dobré výkony vyniesli až do AHL, kde na farme Arizony Coyotes v Tucson Roadrunners stál v bráne päťkrát a jeho úspešnosť sa vyšplhala nad 92%.

HC SLOVAN Bratislava víta vo svojom tíme Tylera Parksa, praje mu v prvej sezóne v Európe veľa šťastia a verí, že v Slovane bude pokračovať na vzostupnej ceste svojou bohatou kariérou. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Jääskeläinen Joona 0 0
3. Takáč Samuel 0 0
4. Rapuzzi William 0 0
5. Krakovský Luca 0 0
6. Golian Andrej 0 0
7. Sukeľ Jakub 0 0
8. Gachulinec Daniel 0 0
9. Yogan Andrew 0 0
10. MacKenzie Matt 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem