Škrípe nám presilovka, s jedným gólom sa vyhrávať nedá

Proti Minsku nepomohol ani enormný tlak v tretej tretine.

Tretí súboj v domácom prostredí v rade belasým nevyšiel. Po výhre nad Jokeritom a bodom zo zápasu s Rigou očakávala vypredaná bratislavská aréna trojbodové víťazstvo. Hráčom HC Slovan Bratislava sa však očakávania divákov naplniť nepodarilo a bieloruskému tímu podľahli tesne 1:2."Škrípe nám presilovka, v poslednej tretine sme mali štyri a nevyužili sme ich. Mali sme tlak, ale nedarí sa nám dať druhý gól. A s jedným sa dá iba ťažko vyhrať, keď dva dostaneme," zhodnotil stretnutie s Minskom obranca belasých Ivan Švarný.Dve tretiny sa hráči Slovana na ľadovej ploche iba hľadali, v poslednom dejstve predviedli veľký tlak, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Snaha bola viditeľná, no výsledný efekt neprišiel: "Ťažko sa hľadajú slová, je to druhý zápas, v ktorom sme dali iba jeden gól. V domácom prostredí musíme dať viac!"