Sezóna zakončená majstrovským titulom

Michal Sersen sa po vystrábaní z ťažkého zranenia stal okamžite kľúčovým hráčom HC SLOVAN v KHL, po skončení základnej časti si predĺžil sezónu v Banskej Bystrice, kde sa radoval z majstrovského titulu.

Ako by si z tvojho pohľadu zhodnotil ročník 2016/2017?
Začiatok nebol pre mňa ideálny. Zranenie, ktoré som si spôsobil ešte na svetovom šampionáte v Rusku ma poriadne pribrzdilo, rekonvalescencia bola dlhá a náročná. Dočkal som sa napokon v závere novembra. Pozitívne som bol prekvapený, ako som návrat zvládol, myslel som, že to po tak dlhej prestávke bude horšie. Zjednodušil mi ho aj fakt, že tím mal v období Vianoc dobrú formu a vyhrávali sme. Jediným negatívom je, že stíhacia jazda do prvej osmičky nám nevyšla. Po návrate do zostavy Slovana si sa stal takmer okamžite kapitánom...V sezóne sme bojovali s celkom veľkou maródkou, zranili sa kľúčoví hráči, odzrkadlilo sa to aj na výsledkoch. Do konca sezóny vypadol aj kapitán Andrej Meszároš, čo bola veľká škoda, pretože je to veľmi platný a skúsený hokejista. Kapitánske Céčko som nosil od tohto momentu ja, bola to pre mňa obrovská česť. Tešilo ma, že sme dokázali zbierať body a držať sa v hre o play-off. Čo zavážilo na tvojom rozhodnutí o predĺžení si sezóny v Banskej Bystrici?Z dôvodu zranenia som toho nemal odohrané až toľko, predsa do kolotoča zápasov som naskočil koncom novembra, v polovici februára bola ukončená základná časť KHL. Rolu zohralo aj to, že Banská Bystrica má len tie najvyššie ciele. Bola to pre mňa ďalšia motivácia zakončiť sezónu úspechom, čo sa nám aj podarilo. Navyše som zostal v zápasovej praxi a pripravený na reprezentačné zrazy. Pomohol podľa teba Bystrici aj fakt, že sa v kabíne stretlo hneď niekoľko hokejistov Slovana?Tím pracoval v Banskej Bystrici skvele, boli sme výborná partia, to nehovorím len o chalanoch, ktorí sme sa presunuli zo Slovana. Niekoľkokrát sme sa na tom zabávali, že až takmer polovica kabíny má belasú minulosť. Poznal som takmer úplne všetkých.V záplave odmietnutí reprezentácie spoza mora je tvoja účasť v najcennejšom drese mimoriadne pozitívnou správou pre všetkých fanúšikov hokeja. Po minuloročnom zranení v Rusku si ani trochu nezaváhal?Mňa osobne baví hrať hokej, či ide o reprezentáciu, KHL, alebo extraligu. K národnému mužstvu som mal vždy pozitívny vzťah; keď môžem, mužstvo rád posilním. Žiaľ, v tíme zatiaľ nefigurujú hráči z NHL, ktorí majú pochopiteľne kvalitu. My sa však s týmito okolnosťami musíme vyrovnať a vynasnažíme sa urobiť čo najlepší výsledok. V Slovane ťa viaže platný kontrakt. S akými cieľmi chceš vstúpiť do nového ročníka?Z osobného hľadiska verím, že budem zdravý a pripravený svojimi výkonmi čo najviac pomôcť mužstvu. Bude dôležité, aby sme zachytili úvod sezóny, šlapali od začiatku až do konca a zbierali postupne body. Jednoznačným cieľom je, aby sme po skončení základnej časti boli nad čiarou postupu do play-off. Stihneš po nabitej sezóne aj nejakú dovolenku?Pevne verím, že áno. Minulý rok som kvôli zraneniu neodcestoval k moru s rodinou. Po dvoch rokoch by som prijal už poriadne teplo a oddych.