Sezóna plná paradoxov

Nájsť jedno jediné slovo pre tohtoročnú sezónu juniorov HC SLOVAN Bratislava je mission impossible. Jednoducho bola všetko možné, ale rozhodne nie nudná.

Pripraviť sa, pozor, štart a skvelý finiš. Aj takto by sme mohli v skratke popísať celú sezónu juniorov HC SLOVAN Bratislava. Pripraviť sa – šesť úvodných zápasov základnej časti ako zo zlého hororu. Jedna tesná prehra za druhou, jeden bod a posledné miesta v priebežnej tabuľke. Pozor – vlak menom Slovan začal v nasledujúcich dvanástich zápasoch naberať na obrátkach. Sedem víťazných zápasov v rade, dve prehry a tri víťazstvá. Štart – ďalšia séria siedmych víťazných zápasov, jednej prehry, opäť výhry a nakoniec dvoch prehier. No to čo nás bude čakať vo finiši sa nedá popísať inak ako „wau“. Posledných štrnásť zápasov, ako z tej najkrajšej hokejovej rozprávky. Dvanásť výhier a len dve prehry (jedna po predĺžení a jedna v riadnom hracom čase). A nakoniec tuhý boj o víťaza základnej časti. Našim mladým Slovanistom utiekol len o jeden jediný bod. Juniorský tím sa stal najlepším tímom v počte vsietených a inkasovaných gólov. Konečné čísla sa zastavili na 200 ku 105. Aby toho nebolo málo, hráči s orlom na hrudi ovládli aj individuálne extraligové štatistiky. Jozef Tibenský sa stal najproduktívnejším hráčom so 74 bodmi v 43 zápasoch, za 35 gólov a 39 asistencií. Druhým najproduktívnejším hráčom sa stal Marco Halama (celkové 4. miesto v extralige), ktorý v 33 zápasoch nazbieral 58 bodov za 33 gólov a 28 asistencií. Tretím najproduktívnejším hráčom tímu je kapitán Patrik Brodek (celkové 17. miesto) so 46 bodmi v 34 zápasoch za 17 gólov a 29 asistencií. Okrem toho Jozef Tibenský sa stal aj kráľom strelcov, najlepším v štatistike plusových/mínusových bodov, a aby toho nebolo málo aj druhým najlepším nahrávačom súťaže. Brankárskou jednotkou belasých sa stal Christián Pavlas. Základná časť skončil v úspešnosti brankárov na peknom treťom mieste s 91,87 % úspešnosťou zásahov a priemerom 2,40 gólu na zápas (prvé miesto).Najproduktívnejším obrancom belasých sa stal Filip Vidovič, ktorý v 36 zápasoch zaznamenal 18 bodov za 3 góly a 15 asistencií. Druhým v poradí je navrátilec Michal Valjent. Ten nazbieral v 17 zápasoch 17 bodov za 4 góly a 13 asistencií. A tretím najproduktívnejším zadákom je Tomáš Gula. V 39 zápasoch si pripísal 15 bodov za 5 gólov a 10 asistencií.Individuálne štatistiky sú dôležité, ale najdôležitejšou ingredienciou úspechu týchto chalanov bola tímová hra, bojovnosť, odhodlanie, skromnosť, kamarátstvo a najmä veľké belasé hokejové srdce.Jozef Petho: Základná časť je úspešne za nami. Skončili sme druhí, bod za Liptovmským Mikulášom. Začiatok sezóny nebol podľa našich predstáv, ale s našim omladeným mužstvom sa to postupne zlepšovalo. Zápasy v tejto kategórii boli vyrovnané, i keď sú v tabuľke veľké bodové rozdiely. Liga mala svoju kvalitu. Na play - off sa tešíme a urobíme všetko preto, aby sme sa dostali, čo najďalej.