Sezóna 2010/2011 z pohľadu slovanistického internetu

Fanúšik objavil svet Slovana na internete

HC SLOVAN Bratislava nielen na ľade, ale aj na internete. Kto by nepoznal tento slogan, ktorý sme každý domáci zápas komunikovali prostredníctvom informačnej kocky. Túto sezónu to platilo dvojnásobne.

Zatiaľ čo po športovej stránke sa sezóna hodnotí nie najlepšie, po stránke internetu vládne obrovská spokojnosť. Na úvod sezóny sme priniesli rozšírené profily hráčov, ktoré si fanúšikovia veľmi obľúbili. Počas základnej časti sme spustili rozhovory s hráčmi cez facebook, ktoré zaznamenali obrovský záujem zo strany fanúšikov. V niektorých momentoch mali fanúšikovia možnosť prostredníctvom facebooku klásť otázky najnovším členom Slovana. Len pár hodín po príchode Tomáša Bulíka už fanúšikovia kládli otázky tomuto šikovnému útočníkovi a po zmene trénerov dostali priaznivci okamžite možnosť pýtať sa nového trénerského triumvirátu.

Najvýznamnejšou zmenou na hcslovan.sk bolo pridanie blogov. Na úvod boli blogermi Dávid Šipoš a tréner juniorov Josef Turek, po čase sme rozšírili rady prispievateľov o Mika Kosorina a Daniely Mesíkovej. Blogy už od úvodu naplňovali svoju úlohu- zvýšili návštevnosť a atraktívnosť nášho webu. Aj spustená diskusia k blogom bola zo strany fanúšikov prijatá veľmi dobre a aj samotná úroveň príspevkov bola potešujúca.

Netreba zabúdať ani na HC SLOVAN TV, ktorá priniesla na stránkach hcslovan.sk reakcie hráčov krátko po stretnutí. Počas sezóny mali fanúšikovia možnosť vidieť viacero exkluzívnych videí z kabíny A mužstva, reakcie hráčov ihneď po zápase či zábery z besedy s fanúšikmi. Videá po domácich stretnutiach sa stali neodmysliteľnou súčasťou hcslovan.sk a príjemným spestrením návštevy na našich stránkach.

Výrazne sa zlepšila aj informovanosť o mládeži za čo patrí vďaka nášmu mediálnemu partnerovi webhokej24.sk, ktorý prinášal kvalitné spravodajstvo o mládeži od juniorov až po ŠHT.

Aj facebook profil klubu výkonnosťou veľmi potešil. Profil začal žiť aktivitou fanúšikov, ktorí na profile klubu aktívne prispievali do diskusií k článkom, či pridávali vlastné návrhy a komentáre. Postupom času sa z FB profilu klubu stala belasá komunita nevídaných rozmerov o čom svedčí aj fakt, že sa profil na facebooku ocitol aj ako zdroj informácií v printových médiách.

A teraz k celkovým číslam. Oproti minulej sezóne sa návštevnosť hcslovan.sk zvýšila o výborných 39% a počet zobrazení stránky stúpol o približne 26%.

Potešiteľné je, že fanúšikovia Slovana navštevujú čoraz častejšie hcslovan.sk práve z profilu klubu na sociálnej sieti. Návštevy  hcslovan.sk priamo z klubového profilu sa oproti minulej sezóne zvýšili o závratných 725%! Facebook profil klubu bol najvýkonnejšou sprostredkujúcou stránkou na hcslovan.sk. Z vyhľadávajúcich nástrojov bol najvýkonnejší Google.

Prakticky počas celej sezóny návštevnosť webu aj profilu klubu na facebooku stúpala. Najvyššiu návštevnosť sme zaznamenali v posledný deň prestupového obdobia.

Ďakujeme všetkým fanúšikom Slovana za neutíchajúci záujem o Slovan na webe. Obrovský úspech, ktorý sme obsahovými zmenami na webe zaznamenali, nám dodal ešte viac síl a do novej sezóny pripravujeme množstvo noviniek, ktoré by mali ešte výraznejšie prispieť k zvýšeniu kvality nášho webu. Prvá novinka bude tá najhlavnejšia- kompletne nová stránka. Máte sa na čo tešiť...

jk