Fanshop

S Jugrou prehra po nájazdoch

0 0

HC SLOVAN Bratislava získal s Jugrou po prehre v nájazdoch len jeden bod

HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 41. Viedenský (Barker, Kašpar), 45. Meszároš (Smoleňák, Colby Genoway) - 11. Lekomcev (Varfolomejev, K. Majorov), 48. Iľjin (Valentenko), rozhodujúci sam. nájazd Varfolomejev
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: T. Hrnka - Valentenko (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Vasiliev - Zacharenkov, Majtak (všetci Rus.), 7040 divákov

Zostavy:
Slovan:
Mazanec - Barker, Meszároš, Després, Ebert, Švarný, Taimi, T. Voráček, Hedera - L. Kašpar, Viedenský, Buchtele - Smoleňák, Colby Genoway, Řepík - T. Hrnka, J. Mikúš, Skalický - A. Šťastný, Sádecký, Ščerbatov
Jugra: Proskuriakov - Pereťagin, Ugoľnikov, Lekomcev, Šulakov, Štajnoch, Valentenko, Meľakov - Varfolomejev, K. Majorov, Ankudinov - Skačkov, D. Makarov, Pestuško - Savinainen, Kurianov, Koroľov - Kupcov, Iľjin, Panov

Začiatok duelu priniesol náznaky šancí na oboch stranách, ale brankári príliš veľa práce nemali. V 9. min tvrdo pálil T. Hrnka, ale Proskuriakov bol pripravený a skóre sa nemenilo. O dve minúty neskôr už áno, keď Lekomcev z ostrého uhla našiel medzeru medzi Mazancom a jeho bránkou - 0:1. V prvej tretine sa Slovanu zranil zámroský obranca Després, ktorý už do duelu nezasiahol.

V 23. a 24. min mal veľké šance Kašpar, ale v prvom prípade trafil žŕdku a v druhom betóny gólmana Proskuriakova. Na opačnej strane zachránil Mazanec pri pokuse Pestuška. Skóre sa nezmenilo ani pri tvrdej strele Kašpara v 36. min, vzápätí nepochodil ani fínsky obranca Slovana Taimi.

Slovan sa dočkal až v 41. min, keď odrazený puk poslal do súperovej bránky spomedzi kruhov Viedenský - 1:1. Kapitán Meszároš dostal domácich do vedenia v 45. min, jeho delovka spoza kruhov skončila až za Proskuriakovom. Radosť fanúšikov bratislavského klubu trvala iba tri minúty, keďže v 48. min si domáca obrana nedala pozor na Iľjina a ten vyrovnal. V ďalšom priebehu III. tretiny sa T. Hrnka pobil s Valentenko, gól však už nepadol a duel dospel do predĺženia. V ňom v oslabení nezakončil svoj únik obranca Ebert, preto rozhodnutie napokon priniesli až nájazdy. V nich domácich neuspeli ani raz, hostia hneď dvakrát.