Rozhodujúce góly v tretej tretine

0 0

O osude zápasu rozhodol prvý gól v tretej časti hry.

HC Slovan Bratislava - Barys Astana 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 50. Ševčenko (Semionov), 60. DallmanVylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Sagadejev (Barys) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Gusev - Golovľov, Černyšov (všetci Rus.), 7180 divákov

Zostavy:
Slovan:
Štěpánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Barker, T. Voráček, Švarný, Bačík - Kašpar, Z. Boychuk, Colby Genoway - J. Mikúš, Réway, Buchtele - Lamper, Ščerbatov, Skalický - Marek Hecl, Sádecký, Marek Sloboda
Barys: H. Karlsson - Dietz, Dallman, Makľukov, Savčenko, Orechov, Semionov, Polochov, Lipin - Wright, Vey, Frattin - Starčenko, Gurkov, Žajlauov - Puškariov, Ševčenko, Michajlis - V. Nikulin, Sagadejev, Akoľzin

V prvej tretine hokejisti Slovana nevyužili dve presilovky, počas ktorých si nevypracovali výraznejšiu príležitosť. Ešte pred početnými výhodami mohli domáci prehrávať, keď V. Nikulin trafil žŕdku Štěpánkovej bránky.

Druhú časť začal aktívnejšie Slovan a Ščerbatov opečiatkoval žŕdku za gólmanom H. Karlssonom. Po ubránenom oslabení potom nepochodili Z. Boychuk a T. Voráček, ešte pred druhou sirénou neuspeli ani Lamper a Marek Hecl.

Taktický súboj o každý milimeter ľadu pokračoval aj v tretej tretine, v úvode ktorej trafil žŕdku domáci Z. Boychuk. Nulovú streleckú efektivitu Slovana potrestal v 50. min D. Ševčenko, ktorý za Štěpánka poslal odrazenú strelu Semionova. Slovanu sa nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej hre bez brankára, inkasoval z hokejky Dallmana a zaznamenal už šiestu prehru za sebou.