Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Roman Ulehla novým manažérom mládeže

0 0

Bývalý útočník pôsobil po väčšinu svojej kariéry v drese Slovana.

$article->fk_main_image->title

Novou tvárou vo výkonnom manažmente HC SLOVAN je Roman Ulehla, ktorý prichádza do funkcie manažéra mládeže od 1. júna 2019. Roman Ulehla bude mať vo svojich kompetenciách manažérsky dohľad nad mládežníckymi kategóriami belasých, ako aj rozhodovanie o jednotlivých realizačných tímoch, či hráčskych prestupoch a formovaní kádrov. 

Roman Ulehla (nar. 1962) je odchovancom Slovana Bratislava zo slávneho obdobia na prelome 70-tych a 80-tych rokov minulého storočia. Do A mužstva belasých sa prepracoval z juniorky, ktorá v tom čase každoročne zásobovala prvý tím vo federálnej lige celým radom kvalitne vychovaných hokejistov. Za Slovan nastupoval od sezóny 1980/81 do 1983. Po návrate spoza mora absolvoval ešte vojenskú službu v drese Michaloviec a hral tiež za Nitru.  

Po ukončení svojej profesionálnej kariéry zostal Roman Ulehla verný hokeju. V posledných rokoch pracoval na Slovenskom zväze ľadového hokeja (SZĽH). Od roku 2004 pôsobil postupne ako generálny manažér reprezentácie v kategórii do 18 rokov, neskôr v kategórii do 20 rokov, s ktorou sa zúčastnil na trinástich svetových šampionátoch, aj s medailovými úspechmi. Na vrcholnom podujatí si vyskúšal aj rolu tímového manažéra seniorskej kategórie na dvoch svetových šampionátoch.

Prvé kroky Romana Ulehlu v klube budú spojené s administratívnymi úlohami: "Najaktuálnejšou úlohou je zmluvne dotiahnuť angažmány pre všetkých trénerov a členov realizačných tímov všetkých mládežníckych kategórií, od 5. triedy až po juniorov. Chceme im vytvoriť také podmienky, aby mohli bez problémov začať letnú prípravu a následne sa presunúť na ľad. Prirodzene, Slovan v extralige predstavuje zvýšenú motiváciu pre našich mladých hráčov. Ich cesta do seniorskeho A mužstva môže byť o čosi jednoduchšia a priamočiarejšia, ako keď Slovan pôsobil v KHL."

Je podľa Romana Ulehlu šanca, aby mládežnícke tímy vyprodukovali pre A mužstvo povedzme jednu päťku?

"Počas môjho hráčškeho pôsobenia v Slovane sme získavali dorastenecké tituly a pravidelne sa od nás dostali traja, štyria do A mužstva. My sme vtedy veľmi chceli a dreli. Vtedy bol Slovan plný odchovancov. Pri pôsobení v KHL to bolo pre mladých veľmi zložité. Napriek tomu sa do A tímu prepracovali v posledných rokoch hráči, ako Bačík, Baroš, Liška, Petráš, či Baranov. Záleží aj od cieľov A mužstva. V nasledujúcej sezóne by malo vstúpiť do platnosti pravidlo, podľa ktorého každý extraligový tím bude musieť mať na zápasovej súpiske dvoch hráčov do 20 rokov. Je to dobrá vízia pre prirodzený prechod mladých hráčov do seniorskych súťaží."

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem