Roman Durný sa vracia do zámoria

S okamžitou platnosťou si ho stiahol klub Anaheim Ducks.

Durný má s "káčermi" platný kontrakt a je jedným z piatich zazmluvnených brankárov. Jeho povolanie do prípravných kempov pred začiatkom novej sezóny zámorských súťaží s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí so skorým začiatkom East Coast Hockey League (ECHL), ktorá je v zámorskej hierarchii treťou najkvalitnejšou ligou. Roman Durný má však reálne šance zabojovať o stabilné miesto na farme Anaheimu v AHL, ktorou by aj v ďalšej sezóne mal byť klub San Diego Gulls. Jeho parťákmi a zároveň konkurentmi by mali byť český brankár Lukáš Dostál a švédsky gólman Olle Eriksson Ek.Roman Durný sa na základe dohody Slovana s Anaheimom na hosťovaní pripojil k tímu belasých na samom začiatku letného prípravného kempu 3. augusta t.r. Od samého začiatku si pochvaľoval spoluprácu s trénerom brankárov Petrom Skrabeljom. V kontakte bol tiež s reprezentačným trénerom gólmanov Jánom Lašákom. Počas prípravných zápasov, ako aj v prvej štvrtine základnej časti TIPOS Extraligy sa prepracoval do pozície brankárskej jednotky. V príprave odchytal 7 z 10 zápasov a zaujal sériou takmer 260 minút bez inkasovaného gólu. V extralige nastúpil do 9 z doterajších 12 zápasov Slovana a vychytal v nich 5 víťazstiev pri priemere inkasovaných gólov 3,16 a úspešnosti zásahov na úrovni 0.890 %. Jeho štatistiky mohli byť výrazne lepšie, nebyť zápasu proti Detve doma, do ktorého nastupoval výrazne indisponovaný začínajúcim ochorením na koronavírus.Romanovi Durnému ďakujeme za odvedené služby počas pôsobenia v našom klube a želáme mu, aby sa mu v organizácii Anaheim Ducks podarilo presadiť čo najvyššie už v tejto sezóne.