Reprezentačný hokej v Bratislave

Hokejisti Slovenska nastúpia v závere týždňa na prípravné stretnutie proti Fínsku.

Výber hlavného trénera Zdena Cígera čaká pred štartom májového svetového šampionátu ešte porcia štyroch prípravných zápasov. Po stredajšom stretnutí proti Fínsku v Košiciach nastúpia proti rovnakému súperovi v piatok v Bratislave. Následne vycestujú na dve stretnutia do Dánska.V piatok o 17:00 h sa bratislavský fanúšik môže tešiť na zaujímavé hokejové divadlo proti jednému z ašpirantov na titul majstra sveta. Fínsky celok bude mať v podobe beka Dallasu Stars Juliusa Honku k dispozícii už aj prvú posilu z NHL Jeho tím sa však prevažne skladá z hráčov z nadnárodnej KHL. Medzi opory budú patriť gólmani Juha Metsola, Hari Sätteri obranca Jusso Hietanen, Toppi Jaakola, či útočníci Joonas Kemppainen, Tomi Sallinen.Tím Slovenska posilní už aj trojica Andrej Šťastný, Dávid Skokan, Ján Laco. V mužstve figurovali už skôr dvaja hráči HC SLOVAN Ivan Švarný a Patrik Lušňák.Káder slovenskej hokejovej reprezentácie pred prípravnými zápasmi proti Fínsku:
Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR), Patrik Rybár (HC Mountfield Hradec Králové, ČR), Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR)
Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Ivan Švarný (HC SLOVAN Bratislava/Kärpät Oulu, Fín.), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Ján Brejčák (MODO Hockey, Švéd.), Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd.), Lukáš Kozák (MHC Martin)
Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Miroslav Preisinger (HC Plzeň), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jakub Suja (HC Košice), Patrik Lušňák (HC SLOVAN Bratislava/HKM Zvolen), Lukáš Cingeľ (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Marek Hovorka (MsHK Doxxbet Žilina), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava/HK Dukla Trenčín), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR)Vstupenky na tento atraktívny medzištátny hokej - jediný a zároveň posledný v tejto sezóne v Bratislave - sú v predaji v sieti Ticketportal v cene 17 eur.